Ενα ακόμα βήμα πιο κοντά στο να αναδειχθούν πρωταθλητές Τουρκίας οι Μανώλης Σιώπης και Τάσος Μπακασέτας

Ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο είναι η Τράμπζονσπορ του Εβρίτη Μανώλη Σιώπη και του αρχηγού της Εθνικής Ελλάδας Τάσου Μπακασέτα, καθώς νίκησε την Γκέζτεπε στην Τραπεζούντα με 4-2.

Το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά στο τελευταίο κομμάτι του πρώτου μέρους, καθώς σημειώθηκαν τέσσερα γκολ σε 12 λεπτά (31-43′). Ο Ακμπούναρ άνοιξε το σκορ στο 31′, με τους γηπεδούχους να φέρνουν τούμπα το παιχνίδι στο 34′ και το 37′, με τους Νουακαέμε και Ομούρ.

Ο Αϊντογκού έκανε το 2-2 στο 43′, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες. Τη νίκη για την ομάδα του Αμπντουλάχ Αβτσί, χάρισαν ο Τζανίνι στο 49ο λεπτό και ο Ομούρ στο 53ο λεπτό.

Ο Μανώλης Σιώπης αγωνίστηκε βασικός και σε όλο το ματς, με τον Μπακασέτα να αντικαθιστά τον Ομούρ στο 75ο λεπτό. Πλέον η Τράμπζονσπορ έχει 18 βαθμούς περισσότερους από τη δεύτερη Κόνιασπορ, 70 έναντι 52!!!