LIVE από τα Πηγάδια για την 17η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

Ώρα 19:10 Παιχνίδι δίχως αύριο χαρακτηρίζεται η αναμέτρηση για την ομάδα της Ξάνθης αν θέλει να παραμείνει σε τροχιά πρωταθλητισμού, μετά τις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις που μετρά τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Ώρα 19:15 Ο ΑΟΞ είναι στην 4η θέση με 25 βαθμούς σε 13 αγώνες, όσους έχει και η ομάδα της Καρδίτσας με δύο παιχνίδια όμως λιγότερα. Στην 1η θέση παραμένει η Βέροια με 33 πόντους σε 14 αγώνες, ενώ στην 2η είναι η ΑΕΛ με 30 σε 15 αγώνες.

Ώρα 19:22 Η Καρδίτσα έρχεται με φόρα στα Πηγάδια, καθώς μετρά πέντε συνεχόμενες νίκες στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια σε επίπεδο Super League 2, καθώς ενδιάμεσα είχε ηττηθεί με 4-0 στη Λεωφόρο για το Κύπελλο Ελλάδος.

Ώρα 19:26 Αυτή θα είναι η πρώτη αναμέτρηση του Ζόραν Βούλιτς στο Xanthi FC Arena, μετά το ντεμπούτο του μεσοβδόμαδα στου Ρέντη για την εμβόλιμη 12η αγωνιστική, στην οποία η Ξάνθη κατάφερε να αποφύγει την ήττα με το γκολ του Θυμιάνη στο 90+4′ για το τελικό 1-1.

Ώρα 19:30 Η ενδεκάδα του ΑΟΞ: Ίτσο, Παπάζογλου, Μιχαήλ, Δεληγιαννίδης, Γκινσάρι, Τζανακάκης, Δόρης, Ιμπραΐμι, Τσέλιος, Διαμαντίπουλος, Βιθέντε.

Ώρα 19:35 Η ενδεκάδα της Καρδίτσας: Γκέκας, Γκουγκούδης, Καρανίκας, Κοτσώνης, Λαρρέα, Μπάλλας, Πλέγας, Πολίτης, Μπενγκοά, Μπιανκόνι, Μπραμπίγια.

Ώρα 19:40 Οι φίλοι της Αναγέννησης έχουν σηκώσει πανό γράφοντας: «ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΚΗ. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ»

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Ώρα 19:55 Είσοδος στον αγωνιστικό χώρο για τις δύο ομάδες.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

4′ Έχει μπει δυναατά με διάθεση ο ΑΟΞ.

7′ Γκοοοοοολλλλλλ για τον ΑΟΞ. Ο Διαμαντόπουλος απο κοντά πλασάρει για το 1-0. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0.

14′ Πρώτη καλή στιγμή για την Καρδίτσα, η μπάλα άουτ μετά από κεφαλιά.

20′ Μοιρασμένο παιχνίδι με ένταση και διάθεση από τις δύο ομάδες. Ο ΑΟΞ θέλει το δεύτερο γκολ.

23′ Γκοοοοοοολλλλλλλ για τον ΑΟΞ. Ο Γκινσάρι με πλασέ μέσα από την περιοχή γράφει το 2-0. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0.

25′ Ιδανικό ξεκίνημα και ενθουσιασμός στα Πηγάδια από τον κόσμο.

30′ Εξαιρετική και… ουσιαστική η Ξάνθη στο πρώτο μισάωρο. Φοβερός ρυθμός και δίψα για νίκη και… πολλά γκολ. Θέλει το τρίτο ο κόσμος πριν το ημίχρονο που φωνάζει «κι’ άλλο γκολ».

35′ Πέναλτι για τον ΑΟΞ. Μεγάλη ευκαιρία. Η μπάλα βρήκε στο χέρι μετά από εκτέλεση φάουλ.

36′ Γκοοοολλλλλ για τον ΑΟΞ. Ο Διαμαντόπουλος ευστοχεί και γράφει το 3-0. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0.

37′ Δύο αλλαγές για την Καρδίτσα πριν το ημίχρονο. Τους ετοίμαζε πριν το τρίτο γκολ ο Αμανατίδης.

40 ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΑ ΓΚΟΛ. Φανταστικό σουτ του Τσέλιου και 4-0. Μαγικά πράγματα. Ζητούσαν τρίτο και έχουν και τέταρτο πριν το ημίχρονο οι φίλοι του ΟΑΞ. Απολαυστική εμφάνιση και πρόωρα… τέλος στο ντέρμπι ως αναφορά το αποτέλεσμα. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 4-0.

44′ Aναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟΞ. Ο Γκινσάρι χτύπησε άσχημα στη μύτη και μπήκε στη θέση του ο Αλί Μπαμπά.

45+4′ Τέλος ημιχρόνου. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 4-0.

Ώρα 20:50 Δεν υπάρχουν περιθώρια σχολιασμού. Έντονες διαμαρτυρίες από τον τεχνικό διευθυντή των φιλοξενούμενων Παύλο Μυροφορίδη, κυρίως για τη φάση του πέναλτι, παρά το βαρύ 4-0 για την ομάδα του.

46′ Σέντρα στο β’ μέρος. Ο Δεληγιαννίδης αφήνει τη θέση του στον Ουνγιαλίδη.

55′ Ελέγχει με άνεση την κατοχή ο ΑΟΞ χωρίς να κινδυνέυει. Με το ματς στο 4-0 μπορεί να γίνει και η απαιτούμενη διαχείριση ενόχει των συνεχόμενων αγώνων.

60′ Δύο αλλαγές για τν ΑΟΞ. Θυμιάνης και Φαζός στις θέσεις των Παπάζογλου και Βιθέντε.

65′ Αναμενόμενα πεσμένος ο ρυθμός στο β’ μέρος. Υπάρχει και συνέχεια εξ΄άλλου. Ο ΑΟΞ διατηρεί με άνεση το 4-0.

69′ Γκοοοοοοολλλλλ για τον ΑΟΞ. Ο Αλί Μπαμπά ανοίγει λογαριασμό με τη φανέλα του ΑΟΞ στοπάροντας εξαιρετικά και πλασάροντας για το πέμπτο γκολ. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 5-0.

73′ Γκολ για την Αναγέννηση Καρδίτσας. Ο Μάνιος με ωραίο σουτ μειώνει στ 5-1. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 5-1.

78′ Έχει χαλαρώσει ο ΑΟΞ, αλλά του το επιτρέπει το σκορ. Το διασκεδάζουν οι φίλαθλοι στις κερκίδες.

80′ Γκολ για την Καρδίτσα. Παραχαλάρωσε ο ΑΟΞ και δέχθηκε την μείωση του σκορ. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 5-2.

90′ 4 λεπτά καθυστερήσεις.

90+5′ Τέλος αναμέτρησης. ΑΟ Ξάνθη – Αναγέννηση Καρδίτσας 5-2.