ΕΠΣ Έβρου: Διπλό τίτλου του Ιπποκράτη στην Ορεστιάδα! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Μεγάλο διπλό στη Ορεστιάδα επί του Ορέστη πήρε ο Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης και φιγουράρει στην κορυφή δείχνοντας ότι είναι το φαβορί για τον τίτλο του πρωταθλητή.

Ο Ιπποκράτης πέτυχε δύο γρήγορα τέρματα με τους «Κυριγκόλ» που σκοράρει ακατάπαυστα και του Τζελέπη βρισκόμενος από πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ δείχνοντας τις προθέσεις του. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Θεμελή. Σε ένα επεισοδιακό ντέρμπι όπως μπορούμε κάλλιστα να το αποκαλέσουμε ο Ορέστης τελείωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές ενώ οι φιλοξενούμενοι με 9.

Επιστροφή στις νίκες για την Θράκη Φερών που νίκησε εντός έδρας την Ένωση Οινόης χάρη στα δυο τέρματα που πέτυχε στο α’ ημίχρονο.

Τέλος το παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΕ Διδυμοτείχου με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης αναβλήθηκε λόγω θετικών κρουσμάτων στη γηπεδούχο ομάδα και αναμένεται ανακοίνωση για τη νέα ημερομηνία διεξαγωγής του.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ορέστης Ορεστιάδας – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 1-2 (45+2′ Θεμελής – 5′ Κυριζάκης, 8′ Τσελέπης)