Α2 Ανδρών: Ήττα από τον πρωτοπόρο Φοίβο Συκεών για τους κύκλωπες και τώρα πλέι οφ

Σε ένα αδιαφορο αγώνα τον τελευταίο για την κανονική περίοδο οι Κύκλωπες ηττήθηκαν 22-33 από τον πρωτοπορο Φοίβο Συκεών με τις δυο ομάδες να ετοιμάζονται για τα πλέι οφ ανόδου στην A1.

Οι Θεσσαλονικείς μετά το δεκαλεπτο (3-4) ξέφυγαν στο σκορ, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 8-18, με την διαφορά είναι σταθερά στα 7-8 τέρματα μέχρι το 45′ (16-24) και με το τελικό 22-33 να αποτυπώνει την διαφορά των δυο ομάδων.

Από τους Κύκλωπες που ολοκλήρωσαν με 8 βαθμούς με 4 νίκες και ήττες, ο Μπουλταδάκης είχε 7 γκολ και 3 ο Πιστόλας, ενώ από τον Φοίβο 9 είχε ο Αθανασιάδης και 5 ο Σαράφης.

Πεντάλεπτα: 2-3, 3-4, 4-9, 6-12, 8-15, 8-18 (ημίχρονο), 11-19, 14-22, 16-24, 18-27, 21-30, 22-33

ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Παπαχρήστου): Παπανδρέου 2, Χαρραλαμπίδης 2, Κωστόπουλος 2, Γκάρας 2, Χαραλαμπάκης, Μπλίντος, Καραβασίλης Δ., Πιστόλας 3, Πέστας 1, Τουλιόπουλος, Λαιλισίδης 1, Νικολαΐδης, Καραβασίλης Β. 2, Μπουλταδάκης 7, Μπασδάνης, Οικονόμου.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: Ντέλιτς 3, Αθανασιάδης 9, Πατσιάς 2, Βραχιολίδης, Σιγγιρίδης, Πιτς 3, Σαράφης 5, Παπαδόπουλος, Ασίμοβιτς 4, Μουτιαφίδης, Παντικίδης, Δούγιας 3, Ιωαννίδης, Δέλιας.