LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής για την Β’ Εθνική: Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ΔΑΚ Κομοτηνής την εξέλιξη στον αγωνα Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στον αγωνα ανάμεσα στην Ροδόπη ’87 και την Βασίλισσα της Θράκης, το Ελ Θράκικο της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Ωρα 14:25 Η αναμέτρηση έχει προγραμματιστει να ξεκινήσει στις 15:00 στο ΔΑΚ Κομοτηνής και φέρνει αντμέτωπες για πρώτη φορά φέτος τις δυο μεγάλες γυναικείς ομάδες της Θράκης

Ωρα 14:30 Την ίδια ώρα αξίζει να σημειωθεί ότι μεταξύ τους κοντράρονται και οι τέσσερις γυναικείες ομάδες του Εβρου στην Γ’ Εθνική: Σουφλί, Εθνικός, Αναγέννηση και Ποντιακός.

Ωρα 14:35 Την ιδια ωρα διεξάγονται για την 8η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής και οι αναμετρήσεις Νεφέλες Πιερίας – Πανσερραϊκή και ΑΟ Σειρήνα Γρεβενών – AO Λέοντες.

Ωρα 14:38 Ρεπό σε αυτήν την αγωνιστική έχει ο Κιλκισιακός

Ωρα 14:45 Η ενδεκάδα με την οποια ξεκινα η Ροδόπη ’87. Κοκκίνη, Σακκα, Ηλιαδη, Ραϊνακη, Κατσιγιάννη, Γιαμπουρη, Μπαμπαλη, πατερακη, Γαρυφαλλιδου, Μποζη και Καλαμπουκα.

Ωρα 14:50 Βαρδη, Χατζηαντωνιου, Γκονζαλες, Σταυρου, Μπουργουτζογλου, Καζατζιδου, Κλοκιδου, Κασμεριδου, Κυριαζιδου, Σαμαρα και Λεντζακη

Ωρα 14:55 Διαιτητης του αγωνα ειναι ο Αλχαζίδη από την καβαλα με βοηθούς την Τοπουζάκη και τον Γεροντίδη (επίσης της ΕΠΣ Καβάλας)

1′ Εναρξη του αγωνα

15′ Ευκαιρια για την Ροδοπη, η μπαλια απο Γαρυφαλλίφου, πλασέ άουτ.

16′ Νεα ευκαιρια για Ροδοπη, σουτ Ηλιάδη, μπλοκαρε η Παρδη

22′ Σουτ η Ηλιαδη με διπλη προσπαθεια μπλοκάρει η Παρδη

30′ Ημιωρο στην αναμετρηση με την γηπεδουχο ομάδα να πατά καλυτερα αλλά το σκορ να παραμένει στην λευκη ισοπαλια

38′ Σουτ απο Κατσιγιάννη, κοντράρει η μπάλα και περνά κόρνερ για την Ροδόπη

39′ Πλασέ η Κατσιγιάννη μετά το κορνερ της Γαρυφαλλίδου, μπλοκαρε η Παρτη.

45+1′ Τελος πρωτου 45λεπτου στο ματς. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης 0-0

Ωρα 15:55 Καλύτερη η Ροδοπη στο πρωτο ημιχρονο, μονο εκεινη ειχε ευκαιριες αλλά η Βασιλισσα κράτησε το μηδέν και πάμε για ενα ενδιαφερον δευτερο 45λεπτο

46′ Εναρξη του δευτερου ημιχρονου

54′ Γκολ για την Ροδόπη ’87. Σκορερ η Πατεράκη, ανοιγει το σκορ. Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης 1-0

56′ Γκολ για την Ροδόπη ’87. Σκορερ αυτη τη φορά η Μπαμπαλή. Ροδόπη 87 – Βασίλισσα της Θράκης 2-0

65′ Στα μισά του δευτερου ημιχρονου δειχνει να έχει κλειδώσει η υπόθεση νίκη.

70′ Τελευταίο εικοσάλεπτο στο ματς, οι γηπεδούχες διαχειρίζονται με άνεση το υπέρ τους προβάδισμα.

72′ Ωραίο σουτ της Γαρυφαλλίδου, η μπάλα άουτ.

78′ Τριπλή αλλαγή για τη Ροδόπη.

85′ Δεν μπορούν να δημιουργήσουν καταστάσεις οι φιλοξενούμενες.

88′ Λίγα λεπτά απομένουν για την λήξη, πάντα στο 2-0.

90′ 3 λεπτά έξτρα χρόνος.

90+3′ Τέλος αναμέτρησης. Η ομάδα της Κομοτηνής νικήτρια στο θρακιώτικο ντέρμπι. Τελικό αποτέλεσμα: Ροδόπη ’87 – Βασίλισσα της Θράκης 2-0.