Κύπελλο Ελλάδος: Καλύτερη η ΧΑΝΘ απέκλεισε την Ασπίδα Ξάνθης στο Αμοιρίδειο

Η ΧΑΝΘ ήταν καλύτερη και απέκλεισε από το Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών την γηπεδούχο Ασπίδα Ξάνθης με σκορ με 34-25, δίχως να γνωρίσει ουσιώδη απειλή μετά από το 20ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι ειχαν σε μεγάλη μέρα τον Βασιάδη που σημείωσε 11 τέρματα ενώ ακολούθησε με 6 ο Σαρηγιαννίδης και 5 ο Γιαννακίδης. Για τους Ξανθιώτες από 5 γκολ πέτυχαν οι Αγαθόνικος και Βασιλακόπουλος, ενώ από τέσσερα πρόσθεσαν Ρούφος και Μαρκοπουλιώτης.

Διαιτητές : Σαπανίδης-Ηλιάδης.
Τα δεκάλεπτα: 4-5, 7-9, 9-15 (ημίχρονο), 16-21, 20-27, 25-34 (τελικο αποτέλεσμα).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Αγαθόνικος 5, Ασκεπίδης, Βασιλακόπουλος 5, Εποιμενίδης, Λευθέρης, Λιόντος 2, Μαρκοπουλιώτης 4, Μόσχος, Μπέτζιος, Ναθαναηλίδης, Νικολαϊδης, Φραγκούλης, Χαραλαμπίδης, Πατσατζής 3, Σαλή 2, Ρούφος 4.
ΧΑΝΘ: Μουρατίδης, Μηλόπουλος, Οκανταρίδης, Βασιάδης 11, Τσιρογιάννης 2, Γιαννακίδης 5, Σαρηγιαννίδης 6, Παπαδόπουλος 4, Κωστόπουλος 1, Μπίλιας 1, Καρούσης 2, Πετρίδης 1, Τρέμπελας, Τσαγκαράκης 1.