LIVE η 4η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Καβάλα – ΑΟ Ξάνθη 0-6 (Τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟ Καβαλα -ΑΟ Ξάνθη και παράλληλα θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη και στα υπόλοιπα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στον αγώνα της Ξάνθης στο Ανθη Καραγιάννη της Καβάλας για την 4η αγωνιστική της Super League 2.

Η Καβάλα ξεκινά με 10 παίκτες με την πληροφόρηση να μιλάει πως ένα παίκτης πιθανότατα ο Ταχτατζιδης θα ερθει στην διαρκεια του ματς γιατί είναι στο Πανεπιστήμιο! Το ματς όπως καταλαβαινεται δεν τιμά το ομοσπονδία και περισσότερο πρόκειται για διακωμώδηση του αθλήματος.

Η δεκάδα του Νικου Καραμπιμπέρη: Παπαποστόλου, Θαλασσινός, Γιαννακός, Χατζηγεωργίου, Κλεπουσνιώτης, Παπαδόπουλος, Δραγανίδης, Μπουτζατζάς, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης.

Η εντεκάδα του Κεχαγιά: Ιντσο, Θυμιανης, Παπαζογλου, Ουνγιαλίδης, Γκινσαρι, Κρητικός, Δεληγιαννιδης, Φαζο, Μονρουζ, Ιμπραιμι, Δημητριάδης

Ώρα 15:00 Έναρξη αγώνα

2′ Γκολ με το καλήμερα για την Ξάνθη. Σκόρερ με σουτ ο Τάσος Δημητριάδης. Καβαλα – Ξάνθη 0-1

6′ Γκολ για την Ξάνθη. Σκορερ με κεφαλιά ο Ιμπραιμι. Καβάλα – Ξάνθη 0-2

13′ Γκολ για την Ξάνθη. Σκορερ με σουτ ο Ιμπραμι. Καβαλα – Ξάνθη 0-3

17′ Πριν λίγο ήρθε και ο εντέκατος παίκτης της Καβάλας ο φοιτητής Ταχτατζίδης

25′ Γκολ η Ξάνθη. Σκόρερ ο Μολδαβός Γκινσαρι με φάουλ. Καβάλα – Ξάνθη 0-4

32′ Γκολ η Ξάνθη. Σκορερ με κεφαλιά ο Φαζός. ΑΟ Καβάλα – Ξανθη 0-5

45′ Ημίχρονο. Δεν αξίζει σε κρητική ο αγώνας. Στο ρελαντί η Ξανθη που αναμένεται να κάνει συντήρηση στο β’ μερος σεβόμενη τον αντίπαλο. Τέλος πρώτου ημιχρόνου ΑΟ Καβάλα- ΑΟ Ξάνθη 0-5

Ρεπό: Θεσπρωτός

Ωρα 15:50: Δεν είναι καλά τα αποτελέσματα αφού κερδίζουν Λάρισα και Βέροια οι οποίοι θα είναι οι βασικοί αντίπαλοι της Ξάνθης για την άνοδο, αφού ο Ολυμπιακός Πειραιώς Β’ δεν μπορέι να ανέβει κατηγορία. Ο ΠΑΟΚ Β’ δεν μας κάνει την χάρη μέχρι τώρα και χάνει με ανατροπή 1-2 από την ομάδα του Δερμιτζάκη.

Ωρα 16:02 Έναρξη β’ μέρους με πέντε αλλαγές για τον Νικο Κεχαγιά. Οι Μιχαήλ, Μπάτζιος, Τσιλιγγίρης, Διαμαντόπουλος, Πλατέλλας στις θεσεις των  Παπάζογλου, Ουνγιαλίδη, Γκουνσάρι, Ιμπράιμι και Μονρόουζ.

53′ Στο ρελαντί ο ΑΟΞ έριξε και άλλο τον ρυθμό του αγώνα σεβόμενος τα παιδιά της Καβάλας.

60′ Με δέκα ο ΑΟΞ αφού τραυματίστηκε ο Κρητικός και είχαν γίνει οι πέντε αλλαγές.

70′ Γκολ η Ξάνθη. Σκορερ με σουτ ο Πλατέλλας. ΑΟ Καβάλα – Ξανθη 0-6

Ώρα 16:37: Κοντά στο 80′ στα παιχνίδια του Βορρά για την SL2

Αλμωπός Αριδαίας – Πιερικός 2-1

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου 3-1

Απόλλων Λάρισας – Ολυμπιακός Β 1-1

Ώρα 16:45 Λήξη αγώνα. Χωρίς καθυστερήσεις τελείωσε το μαρτύριο για όλους. Τελικό αποτέλεσμα Καβάλα- Ξάνθη 0-6