Super League: Πρώτο τρίποντο για Απόλλωνα με βασικό Μπαξεβανίδη και Λισγάρα από τον πάγκο κόντρα στον ΠΑΣ

Μία πολύ σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος πανηγύρισε ο Απόλλωνας, για την ακρίβεια την πρώτη. Η Ελαφρά Ταξιαρχία επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στη Ριζούπολη για την 7η αγωνιστική της Super League.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Νίκος Ιωαννίδης, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό, έπειτα από ένα ισορροπημένο ημίχρονο. Ο ΠΑΣ κράτησε την μπάλα, ενώ είχε και ευκαιρία για να φτάσει στην ισοφάριση στο 90+3′. Όμως ο Περέα δεν κατάφερε να νικήσει τον Κότσαρη σε εκτέλεση πέναλτι.

Στη βαθμολογία του πρωταθλήματος ο Απόλλωνας ανέβηκε στην 12η θέση με πέντε βαθμούς, ενώ οι Ηπειρώτες με τη δεύτερη σερί ήττα τους έμειναν στους εννέα βαθμούς.