ΕΠΣ Έβρου: Με το αριστερό ο Εθνικός στο Νεοχώρι, τσίμπησε βαθμό η Οινόη στις Καστανιές! Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Με μία νίκη και μια ισοπαλία ξεκίνησε η νέα αγωνιστική περίοδο για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας. Ο ΑΟ Νεοχωρίου νίκησε τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης ενώ Άρδας Καστανεών και η Ένωση Οινόης έμειναν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στις Καστανιές ο τοπικός Άρδας πέτυχε το 1ο γκολ της νέας αγωνιστικής περιόδου με τον Ντινούδη στο 13′ κόντρα στην Ένωση Οινόης. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 με αυστηρό πέναλτι και σκόρερ τον Οικονόμου στο 53ο λεπτό, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο άλλο παιχνίδι ο ΑΟ Νεοχωρίου με τον Χρήστο Μαυράκη στον πάγκο του πήρε τη νίκη κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης χάρη στο γκολ του αειθαλή Θάνου Ρουσσίδη στο 20ο λεπτό.