Γ’ Εθνική: Φιλική νίκη με ανατροπή της Αλεξανδρούπολης επί του Άρη Αβάτου

Με σκορ 2-1 επικράτησε η Αλεξανδρούπολη του Άρη Αβάτου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο του Απαλού.

Οι Ξανθιώτες ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με κεφαλιά του Κοσμά Γκέκα από εκτέλεση κόρνερ στο 6ο λεπτό άλλα με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου ισοφάρισε ο Κυριάκος Παγωνίδης με τον ίδιο τρόπο, από κόρνερ του Στοϊνοβιτς.

Ο Κώστας Πατσιώρας με μακρινό συρτο σουτ στο 42′ διαμόρφωσε το 2-1. Το αποτέλεσμα αυτό δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν οι προπονητές Στοΐνοβιτς και Μπεδρελής έκαναν αρκετές αλλαγές δοκιμάζοντας πρόσωπα και σχήματα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι του Άρη Αβάτου έχασαν και πέναλτι στο 68′, όταν απέκρουσε την κακή εκτέλεση του Κουτσούμπα ο νεαρός τερματοφύλακας της Αλεξανδρούπολης Παπαδόπουλος.