Super League 2: Έβαλε «φωτιά» στα πλέι άουτ η νίκη του Καραϊσκάκη επί της Δόξα Δράμας! Νίκες για Παναχαϊκή και Απόλλωνα Λάρισας

Στα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής για τα πλέι άουτ της Super League 2 το μεσημέρι του Σαββάτου είχαμε ένα διπλό και δύο νίκες των γηπεδούχων.

Η ΑΕ Καραϊσκάκης πήρε τη νίκη μέσα Δράμα επί της Δόξας με την ανατροπή επιτυγχάνετε στο τελευταίο 10λεπτο. Από το 2-1 που νικούσε η Δόξα Δράμας βρέθηκε να χάνει το παιχνίδι μέσα σε τέσσερα λεπτά με σκορ 4-2 μετά τα 3 γκολ που πέτυχαν οι Αρτινοί, αποτέλεσμα που τους κρατά ζωντανούς στο κυνήγι της παραμονής.

Η Παναχαϊκή νίκησε με 2-1 των Τρικάλων στην Αγυιά πετυχαίνοντας έτσι την πρώτη της νίκη στα πλέι άουτ. Προηγήθηκαν με τα γκολ του Παπαδόπουλου στο 12′ και του Μπάτροβιτς στο 20′ και τα Τρίκαλα κατάφεραν να μειώσουν στο 35′ με τον Σταματή.

Στη Φιλιππούπολη ο Απόλλωνας Λάρισας έχοντας σκόρερ τον Σέχου πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας. Η ήττα αυτή ήταν καταδικαστική για τους Ιεραπετρίτες καθώς υποβιβάστηκαν και μαθηματικά.

SUPER LEAGUE 2 – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Παναχαϊκή – ΑΟ Τρίκαλα 2-1 (12′ Παπαδόπουλος, 20′ Μπάτροβιτς – 35′ Σταματής)
Απόλλων Λάρισας – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0 (6′ Σέχου)
Δόξα Δράμας – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-4 (23′ Σαμπανίδης, 73′ Πινδώνης – 61′ Ναζίμ, 80′ Μπρέμπος, 81′ Ρούνεϊ, 84′ Δούμτσιος)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Παναχαϊκή 34 (25-25)
2. Απόλλων Λάρισας 28 (16-22)
3. ΑΟ Τρίκαλα 25 (17-22)
4. Δόξα Δράμας 24 (21-45)