Έσκισε κυριολεκτικά τα δίχτυα της Ελπίδας Σαπών το γκολ της ΑΕ Ευόσμου με αποτέλεσμα 5λεπτη διακοπή (+video)

Η Ελπίδα Σαπών ηττήθηκε στα Διαβατά από την ΑΕ Ευόσμου με 1-0. Τα πάντα κρίθηκαν σε ένα μακρινό δυνατό εντυπωσιακό σουτ του Πολιανίδη στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Το συγκεκριμένο γκολ που ακόμα και ο αντίπαλος προπονητής Βασίλης Χαριτόπουλος χαρακτήρισε σπάνιας ομορφιάς, προκάλεσε ωστόσο πρόβλημα στην διεξαγωγή του αγώνα αφού… έσκισε τα δίχτυα του Νταφόπουλου. Η μπάλα με την δύναμη που είχε δημιουργησε τρύπα στα δίχτυα (που ούτως ή άλλως είχαν πρόβλημα με αποτέλεσμα να καθυστερήσει και η έναρξη των δυο ημιχρόνων) εκτός και ο διαιτητής διέταξε να αποκατασταθεί η ζημιά μέχρι να συνεχιστεί το ματς.

Το αποτέλεσμα ήταν για περίπου πέντε λεπτά μετά το γκολ οι άνθρωποι των γηπεδούχων να επιστρατεύσουν μια καρέκλα και πάνω σε αυτήν να προσπαθούν να ξαναενώσουν τα δίχτυα επιδιορθώνοντας την ζημιά. Παρόλα αυτά πάντως, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται ότι δεν κρατήθηκε η καθυστερηση που έπρεπε να κρατηθεί από τον διαιτητή, δεδομένης της μεγάλης αυτής διακοπής.