LIVE για την SL2: Ιωνικός – Δόξα Δράμας και Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στα δύο παιχνίδια που ανοίγουν την αυλαία της 20ς αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2, από τα οποία θα εξαρτηθεί και η διαφορά του ΑΟΞ από την κορυφή.

Ώρα 14:25 O πρωτοπόρος Ιωνικός, που βρίσκεται στο +8 από την Ξάνθη, θα αντιμετωπίσει στη Νίκαια στην Δόξα Δράμας.

Ώρα 14:30 Ο Λεβαδειακός που βρίσκεται στο +3 από τον ΑΟΞ, θα δοκιμαστεί στο γήπεδο της Φιλιππούπολης, κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας.

Ώρα 14:35 Φυσικά να υπενθυμίσουμε πως η ομάδα της Ξάνθης θα κοντραριστεί αύριο στις 14:45 (LIVE ΤhrakiSportS) με τον Διαγόρα Ρόδου στα Πηγάδια, με μόνο στόχο τη νίκη για την επιβίωση στο κυνήγι των δύο πρώτων θέσεων.

Ώρα 14:40 Βασικός για τον Ιωνικό ο Κομοτηναίος έμπειρος πλάγιος αμυντικός Χουσεϊν Μουμίν και οι τρεις πρώην παίκτες της Ξάνθης Κάστρο, Πλατέλλας και Παπαγεωργίου. Ο τελευταίος έχει αγωνιστεί και με την φανέλα του Πανθρακικού.

Ώρα 14:42 Βασικός για τον Λεβαδειακό ο πρώην μέσος της Ξάηθης και του Πανθρακικού Αλφρέντο Μεχία.

Ώρα 14:45 Σέντρα στο παιχνίδι της Φιλιππούπολης.

Ώρα 14:48 Σέντρα στο παινχίδι και της Νίκαιας με τρία λεπτά καθυστέρηση.

Ώρα 14:53 Γκολ για τον Ιωνικό που ανοίγει το σκορ μόλις στο 4′ στο γήπεδο της Νεάπολης με τον συνήθη ύποπτο Κάστρο. Ιωνικός – Δόξα Δράμας 1-0

Ώρα 15:00 Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας, με τον Ομπράντοβιτς να αστοχεί σε τετ α τετ στο 15′.

Ώρα 15:10 Γκολ για τον Ιωνικό στο 23′ που διπλασιάζει τα τέρματά του στην Νεάπολη με τον Ρόλε, μετά από σοβαρό λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων. Ιωνικός – Δόξα Δράμας 2-0.

Ώρα 15:15 Παράλληλα γίνονται και 8 παινχίδια για την Football League 2, ενώ ο Βόλος προηγείται με 2-0 του Παναιτωλικού για την SL1. Νωρίτερα η γειτονική Καβάλα επικράτησε με 3-0 του Πιερικού.

Ώρα 15:20 Ο Γλύκος γλιτώνει με εκπληκτική επέμβαση το 0-1 στο δυνατό σουτ το Νίλι μέσα από την περιοχή. Παραμένει το 0-0 στο 35′ ανάμεσα σε Απόλλωνα Λάρισας και Λεβαδειακό.

Ώρα 15:25 Απίστευτη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας να ανοίξει το σκορ, αλλά Μένκα είχε την απάντηση στο σουτ του Λίταινα από το ύψος του πέναλτι. Πέντε λεπτά ακόμα για το ημίχρονο.

Ώρα 15:32 Ημίχρονο στη Φιλιππούπολη. Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός 0-0.

Ώρα 15:35 Ημίχρονο και στη Νίκαια. Ιωνικός – Δόξα Δράμας 2-0.

Ώρα 15:50 Σέντρα στο β’ μέρος στη Λάρισα.

Ώρα 15:53 Ξεκίνησε το β’ μέρος και στη Νεάπολη.

Ώρα 16:03 Παραμένει το 0-0 μετά από μια ώρα παιχνιδιού στη Λάρισα. Στο 57′ ο Ιωνικός διατηρεί το προβάδισμα των δύο τερμάτων.

Ώρα 16:05 Γκολ για τον Λεβαδειακό που ανοίγει το σκορ με τον Μπιανκόνι με κοντινή κεφαλιά στο 62′. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός είχε περάσει λίγα λεπτά πτιν στον αγωνιστικό χώρο. Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός 0-1.

Ώρα 16:13 Γκολ για τον Ιωνικό με τον Νιάσε στο 66′ να τελειώνει οριστικά την υπόθεση νίκη για τους γηπεδούχους. Ιωνικός – Δόξα Δράμας 3-0.

Ώρα 16:18 Γκολ για τον Ιωνικό που παίρνει δαστάσεις θριάμβου στη νίκη του, με τον Κάστρο στο 70′. Ιωνικός – Δόξα Δράμας 4-0.

Ώρα 16:22 Παραμένει το 0-1 στη Λάρισα στο 78′.

Ώρα 16:25 Ο Ιωνικός αυξάνει την διαφορά στο +11 από την 3η Ξάνθη, που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Ώρα 16:27 Μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση στο 83′ για τον Απόλλωνα Λάρισας, αλλά ο Μένκα είχε την απάντηση στο σουτ του Τασιούλη.

Ώρα 16:30 Γκολ για τη Δόξα Δράμας που μειώνει στο 82′ με τον Κοντό. Ιωνικός – Δόξα Δράμας 4-1.

Ώρα 16:32 Πέναλτι για τον Απόλλωνα Λάρισας στο 87′. Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους. Το σφύριγμα πάντος είναι λανθασμένο.

Ώρα 16:33 Γκολ για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Χατζής ευστόχησε και ισοφάρισε για τους γηπεδούχουςστο 89′. Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός 1-1.

Ώρα 16:34 Πέναλτι για τον Λεβαδειακό.

Ώρα 16:35 Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Μπιανκόνι ευστόχησε και ξαναέδωσε προβάδισμα πολύ γρήγορα στον Λεβαδειακό στο 90+1′. Από΄λλων Λάρισας – Λεβαδειακός 1-2.

Ώρα 16:37 Γκολ για τη Δόξα Δράμας με τον να μειώνει κι’ άλλο στο 90′. Ιωνικός – Δόξα Δράμας 4-2.

Ώρα 17:40 Τέλος παινχιδιού στη Λάρισα με συγκλονιστικό φινάλε. Ο Απόλλωνας Λάρισας ισοφάρισε με πέναλτι στο 89′, με τον Λεβαδειακό να παίρνει ξανά το προβάδισμα ένα λεπτό μετά, επίσης με πέναλτι, με το 2ο γκολ του Μπινκόνι που είχε μπει ως αλλαγή. Τελικό αποτέλεσμα: Απόλλων Λάρισας – Λεβαδειακός 1-2.

Ώρα 17:43 Τέλος παιχνιδιού στη Νεάπολη με τον πρωτοπόρο Ιωνικό να παίρνει εύκολη νίκη κόντρα στη Δράμα, που μείωσε με δύο τέρματα στο τέλος. Τελικό αποτέλεσμα: Ιωνικός – Δόξα Δράμας 4-2.