Super League 2: Παρέμεινε 7η η Ξάνθη, ως ουραγός μετά από βαριά ήττα θα την υποδεχθεί ο Καραϊσκάκης! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Αρνητικός ήταν ο απολογισμός των αποτελεσμάτων της 6ης αγωνιστικής στην Super League 2 για τον ΑΟΞ, δεδομένου ότι γνώρισε την πρώτη του ήττα στην Κρήτη από τον Εργοτέλη.

Μπορεί να έμεινε στην 7η θέση της βαθμολογίας όπως και πριν από αυτά τα ματς, έχοντας πάντα ένα ματς λιγότερο, αλλά είδε σχεδόν όλες τις ομάδες που ήταν πάνω από αυτήν να αυξάνουν την διαφορά. Ο ΑΟΞ είναι πάντως έξι βαθμούς από την κορυφή.

Από το Σάββατο είχαμε την Ξάνθη να κάνει την πρώτη της ήττα από τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο, το μεγάλο διπλό της Δόξας Δράμας επί του ΟΦ Ιεράπετρας και την λευκή ισοπαλία στη Λειβαδιά ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Διαγόρα.

Την Κυριακή στο τελευταίο λεπτό ο Ιωνικός πήρε μεγάλο διπλό από την Παναχαϊκή στην Πάτρα, τα Τρίκαλα έκαναν μεγάλη ανατροπή στα Χανιά στα τελευταία λεπτά ενώ ο Απόλλων Λάρισας συνέτριψε με 3-0 την ΑΕ Καραϊσκάκης. Με την ήττα αυτή η ομάδα της Άρτας έπεσε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και ως ουραγός θα υποδεχθεί την Ξάνθη την Τετάρτη.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

SUPER LEAGUE 2
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Εργοτέλης – ΑΟ Ξάνθη 2-1 (19′ Κόνραντ, 88′ Μπουρσέλης – 50′ Τάτος)
ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας 2-3 (32′ Λεμονής, 66′ Γκίνης – 3′ Μαυρίας, 21′ Βάντερσον, 51′ Αγγελόπουλος)
Λεβαδειακός – Διαγόρας Ρόδου 0-0
Απόλλων Λάρισας – ΑΕ Καραϊσκάκης 3-0 (41′ Αθανασιάδης, 46′ Μπάμπης, 78′ Μπαστιάνος)
Παναχαϊκή – Ιωνικός 0-1 (90+9′ Αμπούντ-Ομάρ)
Χανιά – ΑΟ Τρίκαλα 1-2 (41′ πεν. Διαμαντόπουλος – 82′ Σουλιώτης, 84′ Αλμπάνης)