Ο Σιόβας ήταν η «βασική κολώνα» στην άμυνα της Ουέσκα στο διπλό επί της Βαγιαδολίδ

Η Ουέσκα έχοντας βασικό τον Δημήτρη Σιόβα κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας με 1-3 τη Βαγιαδολίδ χάρη στα τρία γκολ του Ράφαελ Μιρ.

Ο πρώην κεντρικός αμυντικός της Ξάνθης Δημήτρης Σιόβας ήταν από τους βασικούς πυλώνες στην άμυνα της Ουέσκα στη μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Βαγιαδολίδ με 1-3.

Πράγματα και θαύματα έκανε ο Ράφαελ Μιρ απέναντι στη Βαγιαδολίδ και με χατ-τρικ, χάρισε μία τεράστια εκτός έδρας νίκη στην Ουέσκα με 3-1 στο εναρκτήριο παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Primera Division, αναπτερώνοντας τις ελπίδες της για παραμονή.

Η Ουέσκα πήρε την πρώτη της νίκη μετά από 8 αγωνιστικές (2 ισοπαλίες, 6 ήττες) δίνοντας της τη δυνατότητα να μειώσει στους 3 βαθμούς τη διαφορά της από τη 17η Οσασούνα. Ο Μιρ «χτύπησε» στο 37′, στο 50′ και στο 57′, με τον Τόνι να σημειώνει το γκολ της… τιμής για τους γηπεδούχους στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.