Super League: Επιστροφή στις νίκες για Μάντζιο και Άρη κόντρα στον Βόλο στο «Βικελίδης»

Ο Άρης επέστρεψε στις νίκες αφού επιβλήθηκε με 2-0 του Βόλου στο «Βικελίδης» στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι του πρώην τεχνικού του Πανθρακικού Άκη Μάντζιου βρέθηκαν δίκαια μπροστά στο σκορ με το γκολ του Σάσα στο 18’ με ωραίο πλασέ μετά από ασίστ του Γκανέα, ενώ είχε και ακόμη δύο ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά του, απέναντι σε έναν σχετικά ακίνδυνο Βόλο.

Ο Βόλος είχε στον πάγκο το πρώην τερματοφύλακα του Πανθρακικού και της Ξάνθης Θανάση Γκαραβέλη, αλλά βασικό τον πρώην μέσο της Ξάνθης Μπαριέντος.

Ο Αρης στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσε και «κλείδωσε» το ματς. Αρχικά στο 80’ είχε μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Μαντσίνι έκλεψε την μπάλα, έδωσε στον Μπερτόγλιο αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κλέιμαν στο τεα-α-τετ. Ένα λεπτό αργότερα ο Αργεντίνος βγήκε στην κόντρα, έκανε τρομερή ντρίμπλα στον Μήτογλου και σούταρε εύστοχα για το 2-0.