Γ’ Εθνικη: Πήρε το Θρακιώτικο φιλικό το Νέο Σιδηροχωρι! Δε «πατά» καλά η Αλεξανδρούπολη (+photos)

Την νίκη με 2-0 πήρε η Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου σε φιλικό επί της Αλεξανδρούπολης που έγινε στο Ιωάννης Στράντζαλης.

Η ομάδα του Σπύρου Κουτσογιάννη έδειξε καλά στοιχεία και με δυο γκολ στο δεύτερο μέρος με ωραία προσπάθεια του Νάνου στο 82′ και τον Εβριτη Κρικελά με ωραίο σουτ στις καθυστερήσειςκαι πήρε την νίκη ψυχολογίας απέναντι στους Εβρίτες που μέχρι τώρα προβληματίζουν και προβληματίζονται…

Η Αλεξανδρούπολη είχε τον έλεγχο του αγώνα, έιχε δοκάρι στο π΄ρωτο μέρος αλλά για μια ακόμη φορά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που είχε. Από την άλλη το Ν. Σιδηροχώρι εκμεταλλευόμενο την καλή του άμυνα και τις απεκρούσεις των Δαμιανάκη και Τσομπανόπουλο που μοιράστηκαν στα δυο ημίχρονα χτύπησε στο φινάλε με αντεπιθέσεις δείχνοντας πως θα είναι σκληρό καρύδι.