Α2 Γυναικών: Ήττα (και) στα Τρίκαλα για την Νίκη Αλεξανδρούπολης

Παρα την καλή εμφάνιση η Νίκη Αλεξανδρούπολης δεν κατάφερε να επικρατήσει του Ασκληπιού Τρικάλων και έτσι έκλεισε με ήττα το 2019.

Η ομάδα του Ανδρεάδη ήταν σοβαρή σε όλα τα σετ αλλά της έλειπε το κάτι παραπάνω στα κρήσιμα σημεία για να κατακτήσει κάτι από τον αγώνα.

Το πρώτο και το δεύτερο σετ ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι για τις δύο ομάδες καθώς τα Τρίκαλα κατάφεραν να τα κατακτήσουν με 25-23 και 25-21 ενώ στο τελευταίο σετ, η γηπεδούχος ομάδα με το προβάδισμα και το θετικό μομέντουμ που είχε αποκτήσει με τα 2 σετ κατάφερε να κατακτήσει πιο εύκολα με 25-18 το σετ και 3-0 τον αγώνα.

ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ): Πεπόνη, Κεσεσίδου, Καραμπάση, Μπαχλάβα, Καραμιχάλη, Παπάζογλου, Σιδηροπούλου / Ανδρεάδη