Επέστρεψε στην Ελλάδα δριμύτερη η Ελένη Προκοπίδου νικώντας 8-5 την Νικολίνα Κεπεσίδου

Σπουδαία νίκη πέτυχε το Πανόραμα των Προκοπίδου και Βελεμ στην πρεμιέρα της Α1 γυναικών καθώς επικράτησε επι της ανανεωμένης και με απουσίες Νέας Ιωνίας των αδερφών Κεπεσίδου με 28-25, γιορτάζοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τα 10 χρόνια ζωής του.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Μέχρι το 50 λεπτό οι δύο ομάδες πήγαιναν κυριολεκτικά χέρι-χέρι στο σκορ καθώς καμία δεν κατάφερε να ξεφύγει. Από το 52ο λεπτό και μετά, η πολύπειρη Ελένη Προκοπίδου για το Πανόραμα πήρε κάποιες επιθετικές προσπάθειες που τις μετουσίωσε σε γκολ φτάνοντας συνολικά τα 8, δίνοντας έτσι ένα σημαντικό προβάδισμα στις γηπεδούχες.

Oι φιλοξενούμενες προσπάθησαν με την Νικολίνα Κεπεσίδου να έχει 5 γκολ αλλα δεν τα κατάφερε με το αποτέλεσμα 28-25 να κάνει χαρούμενες τις Ξανθιώτισες Προκοπιδου και Αισε Βέλεμ που την Δευτέρα ανακοινωθηκε από το Πανόραμα. Για την Νέα Ιωνία η διεθνής Μάγδα Κεπεσίδου είναι τραυματίας.