Α2 Ανδρών: Κατέρρευσε μετά το δεκάλεπτο ο μαχητικός Ηρόδικος και υπέκυψε στην ανωτερότητα του Παναθηναϊκού

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο του Ηρόδικου και ηττήθηκε εύκολα από την αντίστοιχη ομάδα του Παναθηναϊκού με 71-51 και αποκλείστηκε από τον διπλό τελικό για την άνοδο στην Α1 με αντίπαλο την ομάδα του Ηρακλείου που απέκλεισε δύσκολα την μαχητική Καβάλα.

Ο Ηρόδικος μπήκε δυνατά στον αγώνα προηγηθηκε 8-13 και 10-15 με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 15-17 για τους Θρακιώτες. Ένα σερί 8-0 εκανε το σκορ 23-17 για το τριφύλλι που εκλεισε το ημίχρονο 35-25. Ο Ηρόδικος μελιωσε 37-31 με την έναρξη του β’ μερους, αλλα ένα νεο σερί 8-0 εκανε 45-31 με την διαφορά να μεγαλώνει συνεχώς. Η τρίτη περίοδος έληξε 54-39 με την τελευταία περίοδο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα με την διαφορά να φτανει τους 23 (68-45) με νεο σερί 8-0 με το τελικό 71-51 να στελνει τους πρασινους στον τελικό.

Από τον Ηρόδικο που προσπάθησε αλλα ηττήθηκε και στα δυο παιχνίδια είχε κορυφαίους τους Χ. Παπαδόπουλο με 16 πόντους και τον Μιμικο με 14, ενω από τον Παναθηναικό 20 είχε ο Μαρτσάκης.