Α2 Γυναικών: Έβγαλε αντίδραση αλλά λύγισε στο τάι μπρέικ η Νίκη Αλεξανδρούπολης! Η νέα βαθμολογία

Την τέταρτη σερί ήττα γνώρισε από την Ελπίδα Αμπελοκήπων στην Αλεξανδρούπολη η Νίκη στο τάι μπρέικ και αποχαιρέτησε την πρώτη τετραδα.

Τα κορίτσια του Ανδρεάδη έχασαν στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ, 24-26, αντέδρασαν στην συνέχεια και πήραν τα δυο επόμενα σετ σχετικά εύκολα με 25-15 και 25-20. Ωστόσο οι Θεσσαλονικές αντέδρασαν με την σειρά τους και πήραν το 4ο σετ 21-25 και το 5ο με 12-15 αν και βρέθηκαν πίσω κανοντας ένα σερί 1-8 !!!

Έτσι η Νίκη μετά την 7η ήττα της και τους 38 βαθμούς έμεινε στην 5η θέση, ενώ η Ελπίδα έφτασε τους 43 βαθμούς. Επόμενος αγώνας για την Νίκη σε 48 ώρες στην Λάρισα με την ΕΑΛ.

Τα σετ: 24-26, 25-15, 25-20, 21-25, 12-15.

ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδρεάδης): Καρακύκλα, Πεπόνη, Νικολαΐδου, Παπάζογλου, Παρισάκη, Φλαμουρίδου, Λυμπεροπούλου (λ) / Ζυγερίδου