EΚΑΣΑΜΑΘ: Γιόρτασε τα γενέθλιά του με ροζ φύλλο αγώνα στο γήπεδο ο Σταύρος Πίτατζης

Παρά τις σημαντικότατες απουσίες που υπήρχαν, το τμήμα μπάσκετ της Αθλητικής Ένωσης Κομοτηνής επικράτησε με 70-60 του μαχητικού ΑΟ Καβάλας, σημειώνοντας με αυτόν τον τρόπο την δεύτερη συνεχόμενη νίκη!

Αν και η ομάδα της Ροδόπης μπήκε νευρικά στο παιχνίδι, βρέθηκε με 12-21 πίσω στο σκορ στο δεκάλεπτο και είχε ισχνό προβάδισμα 32-31 στο ημίχρονο, κατάφερε με πρωταγωνιστές τους Ζαπαντιώτη, Σαββίδη, που ηγήθηκαν στο σκοράρισμα, να εξασφαλίσει διψήφια διαφορά με 57-41 στην τρίτη περίοδο και τελικά να φτάσει εύκολα στο τελικό 70-60.

Ξεχωριστή ήταν όμως η ημέρα για τον Σταύρο Πίτατζη. Μπορεί να σημείωσε μόνο δύο πόντους, ωστόσο είχε και τα γενέθλιά του. Μάλιστα, με την κόρνα της γραμματείας εμφανίστηκε και μια τούρτα – έκπληξη, τα κεράκια της οποίας κλήθηκε να σβήσει στο γήπεδο, λίγο μετά την εξασφάλιση του ροζ φύλλου αγώνα.