Σε μια αναμέτρηση που σημαδεύτηκε από άσχημες εικόνες στις κερκίδες με την αστυνομία να ρίχνει μέχρι και δακρυγόνα με αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή της αναμέτρησης, ο Ολυμπιακός νίκησε στην Πάτρα με 2-0 την Παναχαϊκή και έφτασε τους 6 βαθμούς στον όμιλο του Κυπέλλου όπου μετέχει και ο Άρης Αβάτου.

Το σκορ είχε ανοίξει ο Ξανθιώτης αρχηγός του Ολυμπιακού Βασίλης Τοροσίδης με κεφαλιά στο 37ο λεπτό ενώ από τα δικά του πόδια ξεκινά και το δευτερο τέρμα των ερυθρολεύκων, που σημείωσε ο Ναουέλ στο 70ο λεπτό.

Ο Έλληνας διεθνής σκόραρε για δεύτερη φορά μέσα σε λιγότερο από μία εβδομάδα, έπειτα και από το τέρμα που πέτυχε στο Λουξεμβούργο κόντρα στην Ντουντελάνz για το Europa League. Δείτε σε βίντεο την κεφαλιά – γκολ του Τόρο…