ΕΠΣ Θράκης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Με τους αγώνες της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’ και της Β’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης.

Δύο ομάδες στην Α’ Κατηγορία και μία στην Β’ έκαναν το τέσσερα στα τέσσερα. Συγκεκριμένα οι Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου και Δόξα Νέου Σιδηροχωίου στο μεγάλο πρωτάθλημα και ο Κομψάτος Πολυάνθου στο μικρότερο.

Στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικής ότι σημειώθηκαν αρκετά τέρματα, μεταξυ άλλων έξι τέρματα σε ένα παιχνίδι της Α’ και από πέντε σε δυο ματς της Β’ Κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε κάθε Κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δόξα Προσκυνητών-Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 0-2
Δόξα Σώστη-Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 0-4
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Ορφέας Ξυλαγανής 3-0
Πανθρακικός-Αναγέννηση Παγουρίων 3-0
Δόξα Γρατινής-Ορφέας Στρύμης 3-3
Βιστωνίδα Κοπτερού-Ελπίδα Σαπών 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 12 (15-1)
-. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 12 (10-2)
3. Βιστωνίδα Κοπτερού 10 (3-0)
4. Αναγέννηση Παγουρίων 7 (4-4)
5. Δόξα Σώστη 6 (3-4)*
6. Δόξα Γρατινής 5 (8-7)
7. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 4 (3-2)*
-. ΑΠΣ Πανθρακικός 4 (5-5)
9. Δόξα Προσκυνητών 2 (2-6)
10. Ελπίδα Σαπών 1 (0-5)
11. Ορφέας Στρύμης 1 (3-11)
12. Ορφέας Ξυλαγανής 0 (1-10)
* Εκκρεμεί απόφαση για το παιχνίδι Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων-Δόξα Σώστη, το οποίο διεκόπη.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (5η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Ορφέας Ξυλαγανής – Δόξα Προσκυνητών
Αναγέννηση Παγουρίων – Δόξα Σώστη
Ορφέας Στρύμης – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Βιστωνίδα Κοπτερού – ΑΠΣ Πανθρακικός
Ελπίς Σαπών – Δόξα Γρατινής

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πόντος Κομοτηνής – ΑΕ Κομοτηνής 3-1
Κομψάτος Πολυάνθου – ΑΣ Αγιοχωρίου 4-1
ΑΟ Αρσακείου – Αετός Μίσχου 1-0
ΠΑΟΚ Κομοτηνής – Αναγέννηση Ποντίων 1-2
Ενωση Ασωμάτων – Ατσάλι Αρχοντικών 3-2
ΡΕΠΟ: Ηρακλής Σαπών

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Κομψάτος Πολυάνθου 12 (16-1)
2. ΑΟ Αρσακείου 7 (8-3)*
3. Αετός Μίσχου 6 (4-2)*
-. Ατσάλι Αρχοντικών 6 (9-9)
-. Ενωση Ασωμάτων 6 (6-10)
6. Ηρακλής Σαπών 4 (5-3)*
-. Πόντος Κομοτηνής 4 (6-5)*
-. Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 4 (4-6)
-. ΠΑΟΚ Κομοτηνής 4 (4-7)
10. ΑΣ Αγιοχωρίου 3 (4-9)
11. ΑΕ Κομοτηνής 0 (2-14)
* Οι ομάδες με αστερίσκο έκαναν το ρεπό τους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (5η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Κομοτηνής-ΑΣ Αγιοχωρίου
Αετός Μίσχου-Πόντος Κομοτηνής
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου-Κομψάτος Πολυάνθου
Ηρακλής Σαπών-ΑΟ Αρσακείου
Ένωση Ασωμάτων-ΠΑΟΚ Κομοτηνής
ΡΕΠΟ: Ατσάλι Αρχοντικών

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here