Πρωταθλητές στο Πανελλήνιο Σχολικό ο Ερμείδης και o MVP ο Σανδραμάνης! Τρίτος ο μέτριος Κουρτίδης

Πρωταθλητές αναδείχθηκαν με την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων Πάνου στην Πάτρα οι Θρακιώτες αθλητές του Προμηθέα Πατρών, Δημήτρη Ερμείδης και Χρυσόστομος Σανδραμάνης που ήταν και ο MVP της διοργάνωσης, ενώ ο Βαλάντης Κουρτίδης του Αρη πήρε την τρίτη θέση με το Ελληνικό Κολλέγιο.

Στο τελικό το σχολείο των δυο Θρακιωτών εκανε περίπατο επί του 2ου ΓΕΛ Βούλας με 80-48 και αναδείχθηκαν Πρωταθλητές Ελλάδας-Κύπρου στους αγωνες που έγιναν στα Κρεστενα Ηλείας.

Η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων από τη Ναύπακτο είχε πρωταγωνιστές τον Ξανθιώτη Δημήτρη Ερμείδη που είχε 16 πόντους, ενω ο Εβρίτη Χρυσόστομος Σανδραμάνης είχε 15 πόντους.

Στον μικρό τελικό το απογοητευμενο Ελληνικο Κολλεγιο του Κουρτίδη που εχασε στον ημιτελικο από την Βούλα (2 πόντους) επιβλήθηκε εύκολα του Λανίτειου Λυκείου Λεμεσού με 80-50 και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, με τον Ξανθιωτη φοργουορντ να πετυχαινει 5 πόντους, που σε αντίθεση με το Πανελληνιο Εφήβων που ηταν στην καλύτερη πεντάδα, ήταν κακός στο τουρνουα αυτο.