Γ’ Εθνική: Κατάρρευση για την ΑΕ Κομοτηνής στο ΔΑΚ που αντιστάθηκε στον Πολύγυρο ένα δεκάλεπτο

Μια ακόμη ήττα γνώρισε η ΑΕ Κομοτηνής στην έδρα της απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο και πλέον η υπόθεση παραμονή 8 αγωνιστικές πριν το φινάλε μοιαζει δύσκολη όχι όμως και ακατόρθωτη.

Η ΑΕΚ βρίσκεται 3 νίκες πίσω από τον Μαντουλίδη ωστόσο βρισκόμαστε στην 18η αγωνιστική η οποία ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, στην πρώτη περίοδο με το σκορ να είναι στο 22-21 χάρη σε δίποντο του Κυφωνίδη. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Θεοδωρίδης (22 πόντοι) έπαιζε μόνος τους χαλκιδικιώτες  που περασαν μπροστά κλέινοντας το ημίχρονο στο 35-43 και στο +15 στο 51-66 με τη λήξη της τρίτης περίοδου. Καπου εκεί ήρθε η κατάρρευση και με επιμέρους σκορ 14-25 φτασαμε στο τελικό 65-91 με το σερί το γηπεδουχων συνολικά να φτάνει στο 43-70 στις 3 τελευταίες περίοδους.

Διαιτητές: Μπακάλης-Γιαννούλης Α.

Δεκάλεπτα: 22-21, 35-43 (ημίχρονο), 51-66, 65-91 (τελικό αποτέλεσμα)

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Μουράτ Μεχμέτ Τσαούς-Στοάκης): Καραμανλής 1, Καραμπίνης 3, Βακρινός 4, Μαγουλάς 10, Δάτσης, Κυφωνίδης 4, Βαχαριδης 7 (1), Σπέντζος 12, Θεοδωρίδης 22, Κυμπάρης 2, Παπαδόπουλος , Φωτακάκης

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 17 (1), Τσιονύτος 16 (1), Μπέγας 14 (2), Παυλέας 11 (1), Στεφανίδης 2, Καραγιαννάκης 6 (1), Νικολόπουλος 4 (1), Νουκάρης 12 (2), Αποστολίδης 3, Μπάρδος 4.