Super League: Ήττα των παίδων της Ξάνθης από τον ΠΑΟΚ του Νάση Στοϊνοβιτς

Την ήττα για την 17η αγωνιστική γνώρισε η ομάδα Κ15 της Ξάνθης στην Θεσσαλονίκη στο αθλητικό κέντρο Λώλα από την πρωτοπόρο ομάδα του ΠΑΟΚ με 3-0.

Ο ΠΑΟΚ με αυτή του την νίκη, την 13η στο πρωτάθλημα έφτασε τους 39 βαθμούς σε 14 παιχνίδια, με την Ξάνθη να μένει στους 19 έχοντας έναν αγώνα λιγότερο. Θυμίζουμε πάντω την μοναδική του απώλεια την έχει με τον ΑΟΞ όταν ηττήθηκε στην Ξάνθη.

Οι γηπεδούχοι ανοιξαν το σκορ στο 15′, ενώ δέκα λεπτά αργότερα με πέναλτι έγινε το 2-0 για να διαμορφωθεί το τελικό 3-0 στο 35′. Στην επανάληψη οι παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη προσπάθησαν να αντιδράσουν χάνοντας καλές στιγμές με τους Γκαρνέτα – Ζυπίδη, όμως το σκορ δεν άλλαξε κι έτσι η ξανθιώτικη ομάδα παρέμεινε στους 19 βαθμούς μετά από 13 αγώνες.

ΞΑΝΘΗ: Κοτσάκης, Αραμπατζόγλου (35′ Βαφειάδης), Καλαϊτζής, Ευθυμιάδης, Χασάνογλου, Ισαακίδης, Μπίλιας (58′ Παροτσίδης), Γκαρνέτας, Ασήμογλου (76′ Παπαδούδης), Ζυπίδης (60′ Κοντογιαννίδης), Αλή (58′ Κουράκ).