ΕΠΣ Έβρου: “Βροχή” τα γκολ και οι αναβολές! Τα αποτελέσματα της Β’ Κατηγορίας και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

 

Με τους αγώνες της 12ης αγωνιστικής στον Νότιο Όμιλο και της 11ης σε Κεντρικό και Βόρειο Όμιλο συνεχίστηκαν τα πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣ Έβρου, στα οποία είχαμε δυο αναβολές και αρκετά γκολ και στους 3 ομίλους.

Στον Νότιο Όμιλο η ΑΕΚ Έβρου δεν αγωνίστηκε κάνοντας το ρεπό της , ενώ στο ντέρμπι της δεύτερης θέσης ο Δορίσκος επικράτησε του Μαΐστρου και ανέβηκε δεύτερος στο -10 ωστόσο από την ΑΕΚ. Δεν έγινε ο αγώνας ΑΟ Μοναστηρακίου με τον ΑΟ Αριστείνου με τους γηπεδούχους να μην κατεβαίνουν στο παιχνίδι για δεύτερη φορά.

Στον Κεντρικό Όμιλο ο πρωτοπόρος Ορφέας Σοφικού με την 10η νίκη του επί του Πέπλου κράτησε το +7 από την Δόξα Δόξης η οποία φιλοδώρησε 8 τέρματα στο Ελληνοχώρι (φώτο).

Τέλος στο Βορρά το Νεοχώρι νίκησε και την Οινόη και εκμεταλλευόμενος την γκέλα του Ορμενίου στα Ρίζια βρίσκεται στο +6 από τον Ακρίτα. Δεν έγινε και αυτή την εβδομάδα ο αγώνας της Θύελλας Κυπρίνου με την Δόξα Στέρνας λόγω μη παρουσίας ιατρού/

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου έχουν ως εξής:

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Μαΐστρου 2-1
ΑΕ Ν. Χηλής – ΑΟ Θράκης 4-3
ΑΟ Μάκρης – Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 3-0
Εθνικός Β’ – ΑΟ Καππαδοκων 2-2
Ατρόμητος Άβαντα – Ασπίδα Βρυσούλας 6-1
ΑΟ Μοναστηρακίου – Αρίστεινο 0-3 α.α.
Ρεπό: ΑΕΚ Έβρου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΕΚ Έβρου 33 (37-10)*
—————————-
2. ΑΟ Δορίσκου 23 (26-17)
3. ΑΟ Μαΐστρου 22 (32-15)*
4. ΑΟ Καππαδοκών 18 (26-19)
5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ 18 (24-18)*
6. ΑΕ Ν. Χηλής 17 (25-23)*
7. Άλεξ ΑΟ Θράκης 16 (31-28)*
8. Ατρόμητος Άβαντα 14 (27-24)*
9. ΑΟ Αρίστεινου 14 (21-21)*
10. ΑΟ Μάκρης 14 (15-15)*
11. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 13 (13-23)*
12. Ασπίδα Βρυσούλας 1 (9-44)*
13. ΑΟ Μοναστηρακίου -3 (9-37)* **

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
**Ο ΑΟ Μοναστηρακίου έχει δυο μηδενισμούς και -6 βαθμούς

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ– 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πυρσός Σιδηρούς – ΑΕΔ Β’ 5-3
Ορφέας Σοφικού – Πέπλος 4-0
Ασπίδα Θουρίου – ΠΑΟΚ Ισαακίου 3-1
Δόξα Ελληνοχωρίου – Δόξα Δόξας 0-8
Ακρίτας Δαδιάς – Ατρόμητος Ασπρονερίου 2-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ορφέας Σοφικού 31 (26-6)
———————————
2. Δόξα Δόξας 24 (28-9)
3. ΑΣ Πέπλου 19 (16-15)
4. Ατρόμητος Ασπρονερίου 19 (22-20)
5. Πυρσός Σιδηρούς 17 (26-19)
6. Δόξα Ελληνοχωρίου 13 (16-25)
7. Ακρίτας Δαδιάς 12 (17-20)
8. ΑΕ Διδυμοτείχου Β’ 12 (16-19)
9. Ασπίδα Θουρίου 8 (12-26)
10. ΠΑΟΚ Ισαακίου 2 (5-25)

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ– 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θύελλα Κυπρίνου – Δόξα Στέρνας 0-3 α.α.
ΠΑΕ Ριζίων – Ακρίτας Ορμενίου 1-1
Ορφέας Δικαίων – Δόξα Ορεστιάδας 0-1
ΑΟ Νεοχωρίου – Ένωση Οινόης 2-0
Ηρακλής Σαγήνης – Ακρίτας Νέας Βύσσας 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΟ Νεοχωρίου 31 (29-5)
——————————–
2. Ακρίτας Ορμενίου 25 (25-17)
3. Ακρίτας Νέας Βύσσας 24 (36-8)
4. Ένωση Οινόης 15 (19-17)
5. ΠΑΕ Ριζίων 15 (19-13)
6. Δόξα Ορεστιάδας 13 (21-26)
7. Ηρακλής Σαγήνης 9 (15-27)
8. Δόξα Στέρνας 12 (16-15)
9. Θύελλα Κυπρίνου 4 (12-27)*
10. Ορφέας Δικαίων 3 (9-46)

*Η Θύελλα Κυπρίνου έχει δυο μηδενισμούς και -6 βαθμούς

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here