Α2 Ανδρών: Σπουδαίος… άθλος του Άθλου Ορεστιάδας μέσα στις Σέρρες

Αν και βρέθηκε πίσω στα σετ, αφού έχασε το πρώτο, ο Άθλος Ορεστιάδας κατάφερε να πετύχει κυριολεκτικά ένα…. άθλο και να ανατρέψει το σκορ, ώστε να αποδράσει από τις Σέρρες με τη νίκη και το καθαρό τρίποντο.

Η ομάδα της Ορεστιάδας ήταν πολύ καλή και στο πρώτο σετ του αγώνα, το οποίο ήταν και εντυπωσιακό, αφού είχαμε πολλά σετ μπολ και για τις δύο ομάδες, αλλά τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με το πρώτο σετ να τελειώνει στο 30-28.

Στο δεύτερο όμως σετ, αλλά και στη συνέχεια η ομάδα της Ορεστιάδας ήταν αποφασισμένη να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και τα κατάφερε. Αρχικά έφερε το ματς στα ίσα με το 23-25 του δεύτερου σετ, και εν συνεχεία πήρε το προβάδισμα με εμφανή ευκολία αφού επικράτησε στο τρίτο σετ με 11-25, για να κλειδώσει τη νίκη και το πολύτιμο τρίποντο με το 18-25 του τρίτου σετ.

Τα σετ: 30-28, 23-25, 11-25, 18-25