ΕΠΣ Ξάνθης: Όλο το πάρε – δώσε του μεταγραφικού παζαριού στην Α’ Κατηγορία! Οι 108 που αποκτήθηκαν και οι 74 που παραχωρήθηκαν…

 

Συνολικά 109 ποδοσφαιριστές αποκτήθηκαν από τις 14 ομάδες της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης ενώ 74 παραχωρήθηκαν. Το μεταγραφικό παζάρι της χρονιάς ήταν ιδιαίτερα έντονο με αρκετούς παίκτες να έρχονται από άλλους νομούς αλλά και αρκετούς να φεύγουν, κυρίως προς την γειτονική Καβάλα.

Στην εφημερίδα Ξάνθη Sport της περασμένης εβδομάδας παρουσιάστηκε όλο το μεταγραφικό πάρε – δώσε των 14 ομάδων της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης. Διαβάστε παρακάτω αναλυτικά ποιοι παίκτες ήρθαν σε κάθε ομάδα και από ποιον σύλλογο καθώς και ποιοι έφυγαν από κάθε σωματείο της Α’ Κατηγορίας και προς ποια ομάδα κατευθύνθηκαν.

Όλο το πάρε  – δώσε της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης στο πιάτο σας….

 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ

Ήρθαν: Φεταχίδης Ηλίας (Άρης Αβάτου), Δάγκας Παύλος (Αστέρας Μαγικού), Κουτσομιχάλης Κώστας (Εθνικός Νέας Καρυάς), Παντεζίδης Πέτρος (Εθνικός Νέας Καρυάς), Ελευθεριάδης Γιάννης (Νέστος Κύρνου), Βασιλειάδης Παναγιώτης (Νέστος Κύρνου), Κελλίδης Νίκος (Νέστος Κύρνου), Γκορόγιας Γιώργος (Π. Μελάς Κουτσού), Μπαξεβανίδης Βασίλης (Εθνικός Κιμμερίων), Θωμαΐδης Γιάννης (ΑΠΟΞ), Τουρνανέλης Π. (ομάδα της Καβάλας), Σταύρου Χρήστος (Αστέρας Μαγικού), Ελευθεριάδης Άκης (Ορφέας Ν. Αμισσού), Δημόπουλος Γιώργος (Ορφέας Ν. Αμισσού), Τηλαβερίδης Γιάννης (Άρης Πετεινού), Βασιλειάδης Σταύρος (Ερμής Μάνδρας), Καπράνης Κώστας (Ερμής Μάνδρας), Νουρεντίν Αμέτ (Κεραυνός Π. Κατραμίου), Κίρτζαλη Εράι (ΑΕ Ξάνθης), Κοτζακελίνης Παντελής (Άτλας Σελίνου).

Έφυγαν: Τουργαΐδης Ντίνος, Κουτίνης Κώστας, Σαρηγιαννίδης Πέτρος (Άρης Αβάτου), Γιαννακούδης Παναγιώτη, Βασιλειάδης Γιώργος (Κεσσάνη Ερασμίου), Μπάτζιος Δ., Μπάτζιος Π. (Ηρακλής Ν. Ζυγού), Χριστοφορίδης Γιάννης (Ασπίδα Ξάνθης), Κελλίδης Δημήτρης (Νέστος Κύρνου), Μαυρίδης Γιάννης (Απόλλων Ξάνθης), Περπερής Φραντζής (Πανιώνιος Ν. Ξεριά)

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ

Ήρθαν: Γελαδάρης Δημήτρης (Δόξα Θεολόγου), Χατζηγεωργίου Μάριος (Δόξα Θεολόγου), Παπαδόπουλος Νίκος (Ερμής Αμυνταίου), Χριστοφορίδης Γιάννης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ζώτος Βασίλης (Αστέρας Μαγικού), Ντουμπάν Τουράν (Άρης Αβάτου).

Έφυγαν: Ψαρόπουλος Γιώργος (Ηρακλής Νέου Ζυγού), Κρουστάλλης Δημήτρης, Γαβριήλ Σπύρος (Κεσσάνη Ερασμίου), Κούστας Άγγελος (Απόλλων Διομήδειας), Παπαθωμάς Βασίλης (Ασπίδα Πηγαδίων), Αναστασιάδης Γιώργος (Άρης Πετεινού), Μουξιός Γιάννης (ελεύθερος).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΟΥ ΖΥΓΟΥ

Ήρθαν: Μπάτζιος Δ., Μπάτζιος Π. (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ζοσιμίδης Ιορδάνης (Ελπίδα Γενισέας), Ρούσσος Γιάννης (Ελπίδες Ξάνθης), Κριεζής Παύλος (Κ17 ΑΟΞ), Ψαρόπουλος Γιώργος (Ασπίδα Ξάνθης), Πανδράκης Χρήστος (Ηρακλής Σαγήνης), Τζαμπάζ Χικμέτ (Εχίνος Σπορ), Κοσμίδης Αλέξης, Μυγγίδης Παναγιώτης (Ορφέας Ξάνθης), Χατζούδης Γιώργος (ΑΠΟΞ), Καραμάνης Δημήτρης (Πανσουλιακός).

Έφυγαν: Φυντάνης Αντώνης (Ασπίδα Πηγαδίων), Μπακάλ Μεχμέτ (Αστέρας Μαγικού).

ΕΧΙΝΟΣ ΣΠΟΡ

Ήρθαν: Χατζηνίκος Παναγιώτης (Κεραμωτή), Γκασπαριάν Γιώργος (Αλμυρός Κρήτης), Μουαρέμ Γιουλνέζ (ΑΕ Ξάνθης).

Έφυγαν: Τζαμπάζ Χικμέτ (Ηρακλής Ν. Ζυγού), Κωνσταντινίδης Κώστας (Απόλλων Διομήδειας), Παρσαντανιάν Σταύρος, Μπαϊρακταρίδης Σάββας (ελεύθεροι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΙΚΟΥ

Ήρθαν: Ξανθόπουλος Χρήστος, Ιακωβίδης Αθανάσιος, Ασήμογλου Γιώργος, Βουλγαρίδης Χρήστος, Εφέντη Ιάσων, Τσακιρίδης Αντώνης, Ζήσης Νίκος, Πατμάζογλου Τάσος, Μπαξεβάνη Κυριάκο, Παπαϊωάννου Βαγγέλης, Καραμπάσης Θανάσης, Γεωργιάδης Παντελής, Κατράνας Αυγερινός (Ελπίδες Ξάνθης), Μάγγος Λευτέρης (ΑΠΟΞ), Τσαντίδης Χρήστος (Μέλισσα), Φλώρος Γιώργος (Ορφέας Ν. Αμισσού), Μπακάλ Μεμέτ (Ηρακλής Ν. Ζυγού).

Έφυγαν: Δάγκας Παύλος, Σταύρου Χρήστος (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ζώτος Βασίλης (Ασπίδα Ξάνθης), Σαμπανίδης Γιώργος (Κεσσάνη Ερασμίου), Ιγκιτιάν Μερουζάν (Δόξα Μυρωδάτου), Σακαλή Χασάν (Εθνικός Κιμμερίων), Μακρίδης Λευτέρης (Ασπίδα Πηγαδίων), Μακράκης Ηλίας, Καραγκιουλμέζης Χρήστος (Απόλλων Διομήδειας), Ζώτος Χρήστος (Άρης Πετεινού), Σιδηράς Παναγιώτης, Αδαμίδης Βλαδίμηρος (Άτλας Σελίνου).

ΑΟ ΒΙΣΤΩΝΙΑΣ 

Ήρθαν: Κουτσογιάννης Αλέξανδρος (Ορφέας Ξάνθης), Μανιάς Λευτέρης (Κ17 ΑΟΞ), Μουστάκης Γιώργος (Κ15 ΑΟΞ), Τονικίδης Νίκος, Δαηλίδης Αλέξης, Θαμνίδης Σάββας (Άρης Πετεινού).

Έφυγαν: Αμπατζή Τζεμήλ, Φωκίδης Γιάννης, Καραμεταξάς Σωτήρης (Ερμής Μάνδρας).

ΆΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ

Ήρθαν: Δασκαλάκης Ανδρέας (Άρης Αβάτου), Καμπερόπουλος Νίκος (ΑΠΟΞ), Αναστασιάδης Γιώργος (Ασπίδα Ξάνθης), Ζώτος Χρήστος (Αστέρας Μαγικού), Σταγώνης Σταύρος (Ορφέας Ν. Αμισσού), Γούλας Χρήστος, Γούλας Βαγγέλης (Ολυμπιακός Λεύκης), Τσακιρούδης Αντώνης (Ελπίδα Σουνίου).

Έφυγαν: Δημητριάδης Βαλέριος (Ελπίδα Γενισέας), Τηλαβερίδης Γιάννης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Τονικίδης Νίκος, Δαηλίδης Αλέξης, Θαμνίδης Σάββας (ΑΟ Βιστωνίδας).

ΝΕΣΤΟΣ ΚΥΡΝΟΥ

Ήρθαν: Κελλίδης Δημήτρης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Εμβέρ Ογλού Ανήλ (ΑΟ Κεντητής), Εμίν Ογλού( Αετός Ορφανού).

Έφυγαν: Ελευθεριάδης Γιάννης, Βασιλειάδης Παναγιώτης, Κελλίδης Νίκος (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Αμέτογλού Τζοσκούν (ΑΟ Κεντητής), Βελή Ογλού Μπερκάν (Χαλκερό Καβάλας).

ΑΕ ΞΑΝΘΗΣ

Ήρθαν: Ξανθόπουλος Δάνης (Άρης Αβάτου), Καρυπίδης Αλέξανδρος (Ελπίδες Ξάνθης), Ζώης Γιάννης (Ορφέας Ξάνθης), Ντορ Φιράτ (Αετός Τοξοτών), Χιώτης Γιώργος (Ερμής Μάνδρας), Μολλά Χασάν (Αναγέννηση Παλαιάς Χρύσας), Μαλαδένης Βαγγέλης, Μαλαδένης Μιχάλης, Τσούλφας Ανέστης, Τοπουζίδης Αλέξης, Χατζηπατέρας Θόδωρος, Μπάτζιος Γιώργος (Κεσσάνη Ερασμίου).

Έφυγαν: Μουσταφά Ογλού Σαλήμ, Ρετζέπογλου Ντουάν, Ιζέτογλου Νετζήμ (Φίλιππος Δροσερού), Σιάνκο Μπουλέντ (Ερμής Μάνδρας), Κίρτζαλη Εράι (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Μουαρέμ Γκιουλνέζ (Εχίνος Σπορ).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

Ήρθαν: Χότσκα (ΑΟ Βιστωνίδας), Μαυρίδης Γιάννης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Τατχίδης Γιάννης (Ερμής Μάνδρας), Κολγκιώνης Νίκος (Μέλισσα), Χρήστος Σελβίδης (επέστρεψε από Γερμανία).

Έφυγαν: Ευθυμίου Γιώργος (ΑΕΚ Κυψέλης), Αραμπατζής Δήμος (Ασπίδα Πηγαδίων).

ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΔΡΑΣ

Ήρθαν: Καραπάνος Παναγιώτης (Δόξα Σταυρούπολης), Σιάνκο Μπουλέντ (ΑΕ Ξάνθης), Αραμπατζή Τζεμήλ (ΑΟ Βιστωνίδας), Φωκίδης Γιάννης (ΑΟ Βιστωνίδας), Τσαριτσάκης Γιάννης (Εθνικός Κιμμερίων), Κουρού Ονούρ (Αετός Γοργόνας), Ξυπνητός Γιάννης (Άτλας Σελίνου).

Έφυγαν: Βουλγαρίδης Δήμος, Καρασμανάκης Γιάννης (Δόξα Μυρωδάτου), Χιώτης Γιώργος (ΑΕ Ξάνθης), Βασιλειάδης Σταύρος, Καπράνης Κώστας (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ταχτσίδης Γιάννης (Απόλλων Ξάνθης).

ΑΟ ΚΕΝΤΗΤΗΣ

Ήρθαν: Αμέτογλου Τζοσκούν (Νέστος Κύρνου).

Έφυγαν: Εμίν Ογλού Εμίν (Άρης Αβάτου), Εμβέρογλου Ανήλ (Νέστος Κύρνου).

ΆΤΛΑΣ ΣΕΛΙΝΟΥ

Ήρθαν: Καλαμάρης Νίκος (Κεραυνός Πέρνης), Σιδηράς Παναγιώτης (Αστέρας Μαγικού), Αδαμίδης Βλαδίμηρος (Αστέρας Μαγικού), Δαλακούρας Αλέξανδρος, Παπάζογλου Κώστας (Ελπίδα Σουνίου).

Έφυγαν: Τσαούσογλου Ονούρ, Σεφερίδης Στράτος (Εθνικός Κιμμερίων), Κοτζακελίνης Παντελής (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ξυπνητός Γιάννης (Ερμής Μάνδρας).

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ ΚΟΥΤΣΟΥ

Ήρθαν: Τοπ Τζιχάν (Εθνικός Κιμμερίων), Μπουτζώνης Κώστας (Ορφέας Ν. Αμισσού), Αρχοντάκης Αρχοντής (Εθνικός Κιμμερίων).

Έφυγαν: Γκορόγιας Γιώργος (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Σεραπτσής Σωτήρης, Πορφυράκης Αλέξανδρος (Κεσσάνη Ερασμίου), Ξενοκώστα Σταύρος (Δόξα Σταυρούπολης), Κούτρας Χρήστος (Ασπίδα Πηγαδίων).

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here