Κύπελλο Ελλάδος: Το πρόγραμμα της φάσης των «16» και οι διαιτητές στους αγώνες Εθνικού και Ορεστιάδας

 

Έγινε γνωστό από την ΕΟΠΕ το πρόγραμμα και οι διαιτητές της φάσης των «16» του Κυπέλλου ανδρών, με τους αγώνες να διεξάγονται την Τετάρτη 8 και την Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου.

Στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ φιλοξενείται ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης και ποντάροντας στην κούρασή του “Δικεφάλου” από το χθεσινό ντέρμπι πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό, θέλει να κάνει την έκπληξη παίζοντας χωρίς άγχος στην Πυλαία.

51 χιλιόμετρα νοτιότερα και συγκεκριμένα στο Αιγίνιο αγωνίζεται η Ορεστιάδα, με την τοπική Νίκη να αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας, όμως να είναι πολύ δυνατή στην έδρα της και να βρίσκεται στις θέσεις ανόδου αυτή τη στιγμή, έχοντας μόλις μία ήττα στο πρωτάθλημα. Στην Ορεστιάδα το μυαλό βρίσκεται ήδη στο κρίσιμο εντός έδρας παιχνίδι πρωταθλήματος το Σάββατο με την ΑΠΣ Κύζικο, το οποίο θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή στην κατηγορία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της φάσης των «16»:

Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου

Γυμναστήριο «PAOK Sports Arena», 15.00: ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Δεληκωστίδης, Παρατηρητής: Κάλλης
Επόπτες: Δρανίτσας, Κουκουμάκας, Γραμματεία: Γεροβασίλη

Γυμναστήριο ΟΦΗ, 16.00: ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Καραπουλάκης, Βογιατζής, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης, Γραμματεία: Καραλή

Γυμναστήριο «Γ. Τριαντάφυλλος», 18.00: Παμβοχαϊκός – Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Ονόπας, Παρατηρητής: Ράπτης
Επόπτες: Κτενάς, Καραγιαννόπουλος, Γραμματεία: Κτενά

Γυμναστήριο Κανήθου, 19.00: Ηρακλής Χαλκίδας – Ηρακλής
Διαιτητές: Κουτσούλας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Ανδρονικίδης
Επόπτες: Οικονομοπούλου, Κυργιαλάνη, Γραμματεία: Τριανταφύλλου

Γυμναστήριο ΕΑΠ, 19.00: ΕΑ Πατρών – ΑΟΠ Κηφισιάς
Διαιτητές: Πετούσης, Γεράνιος, Παρατηρητής: Ιορδανίδης, Γραμματεία: Μάμμου

Γυμναστήριο «Π. Σαλπέας», 20.00: Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΠΣ Κύζικος
Διαιτητές: Γεωργουλέας, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Πέρρος
Επόπτες: Αντωνόπουλος, Γεωργάκη, Γραμματεία: Μπίτσικα

Γυμναστήριο Αιγινίου, 20.30: ΜΑΣ Νίκη – ΑΟ Ορεστιάδας
Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Γραμματεία: Καρακούλια

Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου

Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη» 18.00: Ολυμπιακός – Παναχαϊκή
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Νικολόπουλος, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος
Επόπτες: Σκριμπώνης, Μαύρος, Γραμματεία: Μπενίση

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here