Β’ Εθνική: Επιβλητική νίκη της Ασπίδας Ξάνθης επί της Ολυμπιακής Ακαδημίας Δράμας

Επιβλητική νίκη επί της Ολυμπιακής Ακαδημίας Δράμας με 30-18  σημείωσε το βράδυ του Σαββάτου στο Αμοιρίδειο η Ασπίδα Ξάνθης.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη επικράτηση για την ομάδα του Θόδωρου Βαφειάδη, που έχει από νωρίς δείξει ότι είναι φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης και της διεκδίκησης της επιστροφής στην Α2 Κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να κοντράρουν τους παίκτες της Ασπίδας μόνο για ένα δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν διαφορά έξι τερμάτων μέχρι το ημίχρονο και τελικά ολοκλήρωσαν τον αγώνα με διπλάσια διαφορά γκολ, από αυτήν του πρώτου μέρους.

Οκτώ τέρματα για την ομάδα της Ξάνθης σημείωσε ο Καζαντζίδης και άλλα έξι ο Μπρατίδης, που ήταν και οι βασικές επιθετικές αιχμές της ομάδας της Ασπίδας. Σημαντική και η συμβολή των Παπαστάμου και Καϊκή με 4 και 5 γκολ αντίστοιχα.