Α2 Γυναικών: Πρεμιέρα με το αριστερό για την νεοσύστατη ομάδα του Δημοκριτείου Κομοτηνή

Δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα το νεοσύστατο γυναικείο τμήμα χάντμπολ του ΑΣ Δημοκρίτειο από την ιδιαίτερα ισχυρή ομάδα της Προσοτσάνης Δράμας, εκεί όπου αγωνιζόταν η Μάγδα Κεπεσίδου πριν πάει στη Νέα Ιωνία.

Στην πρεμιέρα της για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών η ομάδα της Κομοτηνής αντιμετώπισε τον ΑΟ Προσοτσάνη Δράμας, και δέχθηκε την ήττα με 33-41 στο στο κλειστό γυμναστήριο της Πανεπιστημιούπολης, ενώπιον περίπου 50 φιλάθλων, όπως αναφέρει ο Διονύσης Βοργιάς στο ρεπορτάζ του για την ηλεκτρονική έκδοση της εφημερίδας “Χρόνος”.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, οι παίκτριες του κ. Γιαννακού δεν ήταν εύστοχες από τα 6 μέτρα, με αποτέλεσμα να δεχθούν πολλά γκολ στον αιφνιδιασμό, κάτι που τους κόστισε τη νίκη. Προσπάθησαν να κοντράρουν στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, όμως οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα με 12-18 στο ημίχρονο και τελικά έφτασαν εύκολα στη νίκη.