Super League: Νίκη μετά απο σχεδόν 7 μήνες για τους Νέους του Πανθρακικού!

Παρά πέντε μέρες πριν συμπληρώσει εφτά μήνες χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα Κ20 της Super League η ομάδα του Πανθρακικού κατάφερε ανήμερα της 25ης Μαρτίου να πετύχει την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 2-0 του Πλατανιά, σκοράροντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τον Μιχαηλίδη.

Με αυτή τη νίκη οι Νέοι του Πανθρακικού έφτασαν τους 13βαθμούς(2 νίκες, 7 ισοπαλίες, 16 ήττες), πετυχαίνοντας νίκη μετά την πρεμιέρα του πρωταθλήματος στις 30 Αυγούστου και τη νίκη με 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης.

Το σκορ για την ομάδα της Κομοτηνής άνοιξε ο Γιώργος Μιχαηλίδης στο 26′, με τον ίδιο να διαμορφώνει και το τελικό αποτέλεσμα στο 53′ λεπτό οδηγώντας σε μια σπουδαία νίκη την ομάδα Νέων του Πανθρακικού πρώτη για το 2016 και δεύτερη συνολικά στο πρωτάθλημα.