LIVE η Γ’ Εθνική: Έβρος Σουφλίου – Καβάλα και Κοζάνη – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους σημαντικότατους αγώνες Έβρος Σουφλίου-Καβάλα και Κοζάνη – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση για τις επόμενες ώρες θα μπορείτε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη στους αγώνες του Α’ Ομίλου της Γ’ Εθνικής με έμφαση στα δυο παιχνίδια των θρακιώτικων συλλόγων.

Ωρα 14:20 Θυμηθείτε με ένα κλικ ΕΔΩ το pregame του ThrakiSportS για τις σημερινές αναμετρήσεις.

Ωρα 14:30 Διαιτητές στο Σουφλί, στον αγώνα του Έβρου με την Καβάλα θα είναι οι Δρακίδης, Σαμουρκασίδης και Καρακασίδης από την ΕΠΣ Θράκης με παρατηρητη διαιτησίας τον Ξανθιώτη Βέργο Χαλβατζή. Στην Κοζάνη, όπου ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης θα αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα, διαιτητές ορίστηκαν οι Χιώτης, Μανάσης και Σταφύλας, από την ΕΠΣ Τρικάλων.

Ωρα 14:39 Οι ομάδες του Έβρου είναι αρκετά κάτω από την ζώνη του υποβιβασμου, 7 ο Εθνικός και 11 ο Έβρος Σουφλίου και θέλουν βαθμούς ώστε στα επόμενα 16 παιχνίδια να διατηρήσουν τις λίγες ελπίδες τους.

Ωρα 14:46 Οι συνθέσεις στο Σουφλι:

ΈΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Δ. Χατνάκης): Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Λειβαδιώτης, Χατζάκος, Λίτσιος, Δραγανίδης, Εμρέ, Εφραιμίδης, Χιζανασβίλι, Ζιγκερίδης, Μερτίκας

ΚΑΒΑΛΑ: Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μπαντάνης, Τουμανίδης, Δέντσας, Παληγεώργος, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος, Δουμάνης, Παπαδόπουλος, Μπρατσιάνι.

Ωρα 14:51 Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης με 15 βαθμούς έχει νέο προπονητή τον Σάββα Καρυπίδη αντί του Κώστα Βουρδόγλου, και στην Κοζάνη ενάντια στην τοπική ομάδα που επισης δεν τα πάει καλά στο πρωτάθλημα θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετα την 1 Νοεμβρίου (1-2 την Θύελλα Φιλώτα).

Ωρα 14:55 Oι συνθέσεις στην Κοζάνη:

ΚΟΖΑΝΗ: Νομικός, Δινοβίτσης, Τραυλός, Ταχιας, Αλιατιδης Ηλίας, Πετρακας, Τσικοπουλος, τζιαλλας, Δημ. Παπαδοπουλος, Χαμαται

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Συριτούδης, Θάνος, Πελτέκης, Τσαμουρλίδης, Παρασκευάς, Χελιδόνης, Τσορμπατζίδης, Γκαιτατζής Τορομανίδης, Γωνιάδης, Μαμουτ

Ωρα 15:04 Έναρξη αγώνων

Ωρα 15:13 Γκολ στο Σουφλί για την Καβαλα. Η Καβάλα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 7′ άνοιξε το σκορ με τον Πτηνόπουλο. Το πρώτο γκολ για το 2016 στον όμιλο, κακό ξεκίνημα για τον Έβρο. Έβρος Σουφλίου-Καβάλα 0-1

Ωρα 15:16 Στην Κοζάνη παραμένει το 0-0 ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Εθνικό.

Ωρα 15:19 Γκολ στο Σουφλί για την Καβαλα. Η Καβάλα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, ο Έβρος παραπαιει και στο 13′  ο Μπρατσιάνι με κεφαλιά κανει δυο τα τέρματα του ΑΟΚ πολύ νωρίς. Έβρος Σουφλίου-Καβάλα 0-2

Ωρα 15:26 Στην Κοζάνη και στα υπόλοιπα γήπεδα πλην του Σουφλίου παραμένει το μηδέν.

Ωρα 15:34 Στο Σουφλί, ο Έβρος έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Εφραιμίδη, αλλά ο Αθανασίου κράτησε το μηδέν.

Ωρα 15:36 Στην Κοζάνηέχουμε παιχνίδι κέντρου με την τοπική ομάδα να έχει φλύαρη υπεροχή και δυο μικροευκαιρίες με μακρινά σουτ στο 3′ και 20′ .

Ωρα 15:41 Γκολ στην Κοζάνη. Ο Τσίκοπουλος στο 38′ ανοιγει το σκορ αφου τσίμπησε με το κεφαλι την μπαλα και νίκησε τον Συριτουδη.  Κοζάνη – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

Ωρα 15:44 Σημειώθηκαν μαζεμένα τέρματα σε κάποιους αγώνες Δόξα Δράμας – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0, Θύελλα Φιλώτα – Εθνικός Νέου Αγιονερίου 1-0, ΑΠΕ Λαγκαδά – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1

Ωρα 15:49 Γκοοοολ στο Σουφλί για τον Έβρο. Ο Έβρος μειώνει στο 44′ με τον Λειβαδιώτη. Έβρος Σουφλίου-Καβάλα 1-2.

Ωρα 15:52 Στην Κοζάνη έχουμε ημίχρονο. Καλός ο Εθνικός στο ντεμπούτο του Σάββα Καρυπίδη, αλλά δέχτηκε γκολ χωρίς να απειληθεί ιδιατερα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου  Κοζάνη – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

Ωρα 15:54 Ημίχρονο και στο Σουφλί. Ο Έβρος βελτιώθηκε κάπως στο τέλος αλλα η Καβάλα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έχασε μεγαλη ευκαιρία με τον Μπρατσιάνι. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Έβρος Σουφλίου-Καβάλα 1-2.

Ωρα 15:59 Συνοπτικά τα ημίχρονα στον Α’ Ομίλου: Κοζάνη – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0, Έβρος Σουφλίου – Καβάλα 1-2, Απόλλων Καλαμαριάς – Εορδαϊκός 0-0, Δόξα Δράμας – Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-0, Νέστος Χρυσούπολης – Καμπανιακός 0-0, Θύελλα Φιλώτα – Εθνικός Νέου Αγιονερίου 1-0, ΑΠΕ Λαγκαδά – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1

Ωρα 16:06 Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος σε Σουφλί, Κοζάνη και υπόλοιπο 1ο όμιλο.

Ωρα 16:14 Στο Σουφλί, ο Έβρος στέκεται καλύτερα, παραμένει ωστόσο το εις βάρος του 1-2.

Ωρα 16:20 Μέχρι στιγμής δεν έχει σημειωθεί κάποιο τέρμα στο δέυτερο μέρος

Ωρα 16:25 Στην Κοζάνη παραμένει το 1-0 περίπου στο 65′ με τον Εθνικό να έχει ελαφρά πρωτοβουλία, χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα.

Ωρα 16:29 Στο Σουφλί, ο Έβρος έχει ένα καλό σουτ με τον Εφραιμίδη.

Ωρα 16:25 Στην Κοζάνη παραμένει το 1-0 για την Κοζάνη, αποτέλεσμα που αν παραμείνει αφήνει τον Εθνικό 4 βαθμούς κάτω από τους Μακεδόνες.

Ωρα 16:41 Στο Σουφλί, ο Χάρης Παππάς που πέρασε νωρίτερα στο παιχνίδι είχε μεγαλη ευκαιρία αλλα ο καλός Μπινόπουλος κράτησε το 1-2

Ωρα 16:43 Στην Κοζάνη η τοπική ομάδα έμεινε με δέκα παιχτες

Ωρα 16:44 Στο Σουφλί, ο Ζυγκερίδης χάνει καλή ευκαιρία για την ισοφάριση στο 82′.

Ωρα 16:48 Γκολ για τις ομάδες της Καβάλας Νέστος Χρυσούπολης – Καμπανιακός 1-0 και ΑΠΕ Λαγκαδά – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-2

Ωρα 16:49 Γκολ στο Σουφλί για την Καβαλα. Ο ΑΟΚ … ζήλεψε και είπε να σκοράρει και αυτός όπως ο Νέστος και το Βυζάντιο και έκανε το 1-3 με τον δραστήριο Χάρη Παππά. Έβρος Σουφλίου-Καβάλα 1-3

Ωρα 16:50 Στην Κοζάνη άτυχος ο Εθνικός που είχε δοκάρι χάνοντας την ευκαιρία για την ισοφάριση.

Ωρα 16:53 Γκολ έκπληξη στην Καλαμαριά για την ομάδα της Πτολεμαίδας στις καθυστερήσεις,  Απόλλων Καλαμαριάς – Εορδαϊκός 0-1

Ωρα 16:54 Λήξη αγώνα στην Κοζάνη. Ήττα χωρίς να την αξίζει για τον Εθνικό στο ντεμπούτο του Σάββα Καρυπίδη και τα πράγματα πλέον δυσκολεύουν αφάνταστα. Τελικό αποτέλεσμα  Κοζάνη – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

Ωρα 16:55 Λήξη αγώνα και στο Σουφλί. Ο Έβρος δεν τα κατάφερε απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα και πλεον η σωτηρία μοιάζει με θαύμα. Τελικό αποτέλεσμα Έβρος Σουφλίου-Καβάλα 1-3.