Α2 Ανδρών: Ήττα στη Νάουσα για την Ασπίδα Ξάνθης με πολλά παράπονα για την διαιτησία!

Δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα απο τη Νάουσα και την αναμέτρηση με τον Ζαφειράκη για την 6η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας Χάντμπολ η Ασπίδα Ξάνθης που γνώρισε την ήττα με 36-29.

Η ομάδα της Ξάνθης που παρότι βρέθηκε απο νωρίς να χάνει με διαφορά δύο και τριών γκολ απο τους γηπεδούχους πάλεψε και κατάφερε με το τέλος του πρώτου μέρους να είναι μέσα στο παιχνίδι, με το 14-13 να δίνει μεγάλο ενδιαφέρον στο δεύτερο μέρος και πολλές ελπίδες στους Ξανθιώτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως λίγο η ικανότητα των παικτών του Ζαφειράκη λίγο τα διαιτητικά σφυρίγματα που έβγαλαν εκτός ρυθμού και εκνεύρισαν τους παίκτες της Ξανθιώτικης ομάδας έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν σημαντική διαφορά τερμάτων την οποία και διατήρησαν μέχρι το φινάλε.

Το 36-29 ήταν το τελικό αποτέλεσμα με τους παίκτες της Ασπίδας να θέλουν να ξεχάσουν γρήγορα αυτό το ματς και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο επόμενο παιχνίδι που θα γίνει στο “Φ. Αμοιρίδης” της Ξάνθης απέναντι στην ομάδα των Ιωαννίνων.

Διαιτητές: Κάργατζης- Καζαντζίδης

Πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 6-4, 10-7, 13-11, 14-13 (ημίχρονο), 17-14, 21-15, 25-19, 29-20, 33-23, 36-29 (τελικό Αποτέλεσμα)

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Θ. Βαφειάδης): Καίκης, Βάκκας 7, Γκουντούλας 5, Βαρδάκας, Καζαντζίδης, Μπέλλιας, Παπαϊωάννου 1, Τσεσμετζής, Καραπαπάζογλου  3, Ρούφος, Πατσιαβάς 1, Τζίνεβης 7, Μπρατίδης 3, Κόλλιας, Ευθυμίου  2, Πιστόλας