LIVE η Volley League: Λαμία – Εθνικός Αλεξανδρούπολης και ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες  Λαμία – Εθνικός Αλεξανδρούπολης και ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Volley League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη στις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής της Volley League με έμφαση στα δυο παιχνίδια των ομάδων τυο Έβρου.

Ωρα 17:45  Τα παιχνίδια έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσουν στις 18:00 ακριβώς, που έχει πλέον ουσιαστικά καθιερωθεί ως κοινή ώρα έναρξης όλων των αγώνων βόλεϊ της Α1 Κατηγορίας φέτος.

Ωρα 17:48  Την πρώτη αγωνιστική ο ΑΟΟ έχασε με κατεβασμένα τα χέρια από τον Ολυμπιακό, που έρχεται την άλλη εβδομάδα στην Αλεξανδρούπολη, ενώ ο Εθνικός νίκησε τον Ηρακλή.

Ωρα 17:51  Χθες για την πρεμιέρα της δευτερης αγωνιστικής είχαμε νίκη της Κηφισιάς επί του Παναθηναϊκού με σκορ 3-1 σετ. Την ιδια ώρα με τα ματς των εβριτών διεξάγεται  και το Ηρακλής – Ολυμπιακός, στις οκτώ αναφέρει η ΕΣΑΠ ότι ξεκινά το ΠΑΟΚ-Αρης, αν και μαθαίνουμε ότι εννοεί στις οκτώ της… Κυριακής, ημέρας που και διεξάγεται και το Φοίνικας Σύρου – Παμβοχαϊκός.

Ωρα 17:55  Εμείς θα σας ενημερωνουμε πρωτίστως για τα δυο ματς των ομάδων της περιοχής μας

Ωρα 17:59  Εναρξη στους αγώνες, θα σας ενημερώνουμε για την εξέλιξή τους από αυτήν την ανάρτηση, κοινή και για τα δύο παιχνίδια

Ωρα 18:04  Στην Ορεστιάδα προβάδισμα με 4-5 στο πρώτο σετ για την παναχαϊκή στο ξεκίνημα του αγώνα

Ωρα 18:05  Στην Λαμία, προηγείται αυτήν την στιγμή ο Εθνικός με σκορ 1-3, αφού άργησε λίγο να ξεκινήσει το ματς.

Ωρα 18:06  Στην Ορεστιάδα, προβάδισμα στο τεχνικό ταϊμ άουτ με τρεις πόντους (5-8) για τους φιλοξενούμενους της Παναχαϊκής.

Ωρα 18:10  Στην Λαμία, η τοπική ομάδα περνά για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ φτάνοντας αυτή με 8-7 επί του Εθνικού στο τεχνικό ταϊμ άουτ.

Ωρα 18:12  Στην Ορεστιάδα φτάσαμε στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ με κακή εμφάνιση του ΑΟΟ που βρίσκεται πίσω στο σκορ με 8-16.

Ωρα 18:19  Στην Λαμία η γηπεδούχος ομάδα προηγείται με τέσσερις πόντους (16-12) του Εθνικού στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ

Ωρα 18:22  Στην Ορεστιάδα έχουμε επτά σετ μπολ για την αναχαϊκή, καθώς προηγείται μ,ε 24-17 του ΑΟΟ

Ωρα 18:23  Στην Λαμία είναι στους πέντε η διαφορά υπέρ των γηπεδούχων, στο 18-13.

Ωρα 18:24  Στην Ορεστιάδα έχουμε τέλος σετ με 18-25 σε 24 λεπτά. ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή 0-1

Ωρα 18:28  Στην Λαμία έχουμε επίσης τέλος σετ με ίδιο σκορ, 25-18, για τους γηπεδούχους. Λαμία – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

Ωρα 18:32  Στα άλλα ματς έχουμε Ηρακλής – Ολυμπιακός 0-1 (18-25 επίσης) μετά την ολοκλήρωση του πρώτου σετ.

Ωρα 18:33  Στην Ορεστιάδα φτάσαμε ήδη στο τεχνικό ταϊμ άουτ του δεύτεροηυ σετ με τον ΑΟΟ μπροστά αυτή τη φορά με δύο πόντους (8-6) της Παναχαϊκής

Ωρα 18:40  Στην Λαμία ξεκινά το δεύτερο σετ καλύτερα ο Εθνικός και προηγείται με τρεις (5-8) στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ

Ωρα 18:42  Στην Ορεστιάδα έχει πάρει σαφές προβάδισμα η γηπεδούχος ομάδα, που προηγείται με 16-10 στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ του δεύτετου σετ.

Ωρα 18:48  Στην Λαμία ο Εθνικός είναι μπροστά με 9-16 στο δεύτερο τεχνικό ταιμ άουτ του δεύτερου σετ και δείχνει ικανός να ισοφασίσει

Ωρα 18:51  Στην Ορεστιάδα τέλος του δεύτερου σετ, με τους γηπεδούχους να το κατακτούν με 25-15 σε 22 λεπτά και να ισοφαρίζουν. ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή 1-1

Ωρα 18:56  Στην Θεσσαλονίκη τέλος δεύτερου σετ με τον Ολυμπιακό να το κατακτά και αυτό με πόντο του Τσουκ με 18-25 και να προηγείται με 2-0.

Ωρα 18:59  Στην Λαμία, ο Εθνικός ισοφαρίζει κατακτώντας το δεύτερο σετ με 25-19 σε 27 λεπτά. Λαμία – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1

Ωρα 19:02  Στην Ορεστιάδα, στο μεταξύ, έχει ήδη ξεκινήσει το τρίτο σετ και οι δυο ομάδες είναι ισόπαλες 11-11 σε αυτό δίνοντας μεγάλη μάχη.

Ωρα 19:06  Στην Λαμία ξεκίνησε το τρίτο σετ και ο Εθνικός προηγείται με 4-3 αλλά προφανώς είναι ακόμα νωρίς

Ωρα 19:07  Στην Ορεστιάδα η Παναχαϊκή είναι μπροστά με έναν πόντο (16-15) στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ του τρίτου σετ

Ωρα 19:11  Στην  Λαμία με 8-7 προηγείται η γηπεδούχος ομάδα του Εθνικού.

Ωρα 19:13  Στην Ορεστιάδα με 19-20 προηγείται η φιλοξενούμενη ομάδα του ΑΟΟ. Στον πόντο και οι δυο αγώνες.

Ωρα 19:18  Στην Λαμία με 13-16 είναι μπροστά ο Εθνικός στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ.

Ωρα 19:24  Στην Ορεστιάδα με μεγάλη ανατροπή η Ορεστιάδα παίρνει το τρίτο σετ με 25-23 σε 28 λεπτά. ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή 2-1

Ωρα 19:28  Στην Λαμία έχουμε τέλος σετ και παίρνει προβάδισμα και πόντο ο Εθνικός, που το κατέκτησε με  15-25  σε 23 λεπτά. Λαμία – Εθνικός 1-2

Ωρα 19:32  Τέλος του αγώνα στην θεσσαλονίκη με τον Ολυμπιακό να κατακτά εύκολα τη νίκη με 3-0 σετ επί του Ηρακλή (18-25, 18-25, 21-25)

Ωρα 19:38  Στην Λαμία ο Εθνικός παίρνει προβάδισμα δύο πόντων και είναι μπροστά με 6-8 στο πρώτο τεχνικό ταϊμ άουτ του δεύτερου σετ.

Ωρα 19:39 Στην Ορεστιάδα η Παναχαϊκή έχει πάρει προβάδισμα πέντε πόντων (11-16) στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ του τέταρτου σετ.

Ωρα 19:45  Στην Λαμία ο Εθνικός είναι πολύ κοντά στο δεύτερο τρίποντό του στο πρωτάθλημα, αφού προηγείται με 11-16 στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ του τέταρτου σετ.

Ωρα 19:47  Στην Ορεστιάδα ο ΑΟΟ ροκανίζει την διαφορά και αυτήν την στιγμή η Παναχαϊκή προηγείται με 19-20, από εκεί που ήταν μπροστά με πέντε νωρίτερα.

Ωρα 19:49  Στην Λαμία ο Εθνικός είναι μπροστά με 13-19 και μόνο αν πάθει μπλακ άουτ θα χάσει το πολύτιμο εκτός έδρας τρίποντο.

Ωρα 19:50  Στην Ορεστιάδα το ματς είναι οριακά στο 22-23 υπέρ της Παναχαϊκής που προσπαθεί να ισοφαρίσει, καθώς θυμίζουμε ότι προηγείται στα σετ ο ΑΟΟ με 2-1

Ωρα 19:51  Στην Ορεστιάδα 22-24, δύο σετ μπολ για τους Πατρινούς ώστε να φύγουν τουλάχιστον με έναν πόντο από τον Βόρειο Έβρο.

Ωρα 19:52  Στην Λαμία την ίδια ώρα η διαφορά διατηρείται στο 16-21 υπέρ του Εθνικού.

Ωρα 19:54  Στην Ορεστιάδα θα παιχτεί τάι μπρέικ. Η Παναχαϊκή με 25-22 σε 31 λεπτά ισοφαρίζει. ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή 2-2.

Ωρα 19:57  Στην Λαμία, τέλος του αγώνα με μεγάλο τρίποντο για τον Εθνικό. Η ομάδα του Έβρου κατακτά το τέταρτο σετ με 18-25 σε 27 λεπτά και τελικά ανατρέπει την εις βάρος της κατάσταση. Τελικό αποτέλεσμα: Λαμία – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-3.

Ωρα 19:59  Συνοψίζουμε μέχρι τώρα, ενώ στο «Νίκος Σαμαράς» ξεκινά το τάι μπρέικ, τα τελικά αποτελέσματα. Από χθες Κηφισιά – Παναθηναϊκός 3-1 και σήμερα Ηρακλής – Ολυμπιακός 0-3 και Λαμία – Εθνικός 1-3.

Ωρα 20:01  Αυτήν την ώρα ξεκινά και το ΠΑΟΚ – Αρης βάσει των live της ΕΣΑΠ, αλλά το ματς έχει προγραμματιστεί για… αύριο ενώ στην Ορεστιάδα οι ομάδες είναι ισόπαλες στο 2-2 και σε σετ και στο ταϊμ μπρέικ.

Ωρα 20:05  Αλλαγή τερέν στο «Νίκος Σαμαράς» με την Παναχαϊκή να προηγείται με 4-8 του ΑΟΟ και να έχει βάλει βάσεις για ένα μεγάλο διπλό.

Ωρα 20:07  Μειώνει στους δύο (6-8) ο ΑΟΟ, απαντά με πόντο και προηγείται τώρα 9-6 η ομάδα της Αχαϊας.

Ωρα 20:09  Στον πόντο το παιχνίδι, μείωσε ο ΑΟΟ στο 9-8 και είναι σαν να ξεκινά από την αρχή το ματς, μόνο που κρίνεται σε έξι πόντους από τώρα.

Ωρα 20:11  μεγάλη ανατροπή, η Ορεστιάδα μπροστά με 11-10 χάρη σε ένα σερί τριών πόντων, από 8-10 που ήταν το ματς νωρίτερα.

Ωρα 20:13  Μπροστά 12-11 ο ΑΟΟ και τώρα ισοφάριση σε 12-12 και πάμε για ένα γερό θρίλερ στο τέλος

Ωρα 20:14  Δυο σερί πόντοι για την Ορεστιάδα δίνουν ευκαιρία για δύο ματς μπολ, ώστε να πάρει την πρώτη νίκη της χρονιάς.

Ωρα 20:15  Χάθηκε το ένα ματς μπολ, στο 14-13 είναι το παιχνίδι και πάμε για το δεύτερο…

Ωρα 20:16  Ισοφαρίζει η Παναχαϊκή 14-14 και πάμε στους 16 πόντους για να κριθεί το παιχνίδι

Ωρα 20:18  Τέλος του αγώνα, νίκησε η Παναχαϊκή. Με μπλακ άουτ για την Ορεστιάδα που έχασε δύο ματς μπολ και με σερί 4-0 είδε τους Πατρινούς να ανατρέπουν την εις βάρος τους κατάσταση και να κερδίζουν με 16-14 σε 20 λεπτά. Τελικό αποτέλεσμα:  ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή 2-3

Κάπου εδώ ολοκληρώνεται το live με την ενημέρωση για την εξέλιξη των αγώνων των ομάδων του έβρου. Θα ακολουθήσουν αναλυτικά ρεπορτάζ…