Δύο μετάλλια για τους Θρακιώτες στα Χανιά! Αναλυτικά ο απολογισμός

Θετικές ήταν οι εντυπώσεις από τους αθλητές που εκπροσώπησαν ομάδες της Θράκης στο μίτινγκ «Χανιά 2015» που διεξήχθη στην πόλη της Κρήτης.

Όπως διαβάσετε σε προηγούμενες αναρτήσεις τους ThrakiSportS τόσο ο Κώστας Μπανιώτης όσο και ο Δήμος Μαγγίνας κέρδισαν από ένα ασημένιο μετάλλιο. Ο πρωταθλητής της Ολυμπιάδας Κομοτηνής στο ύψος(Θυμηθείτε ΕΔΩ), και ο πρωταθλητής του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στα 3,000μέτρα(Θυμηθείτε ΕΔΩ).

Από εκεί και πέρα καλή παρουσία είχε ο σπρίντερ της Ολυμπιάδας Κομοτηνής Μανώλης Κουτσουκλάκης που κατετάγη 4ος στην γενική κατάταξη των 100μέτρων με χρόνο 10.70. Στην ίδια κούρσα μετείχαν ακόμη δύο σπρίντερ της Ολυμπιάδας με τον Γιάννη Πατρινιό να παίρνει την 10η θέση με 10,92 και μία θέση παρακάτω των Κωνσταντίνο Κουτσουκλάκη με 10,93.

Στα 400μέτρα ο Σωτήρης Διαμαντής της Ολυμπιάδας Κομοτηνής κατετάγη 11ος με χρόνο 49,63. Τέλος στις γυναίκες στα 400μετρά έτρεξαν τρείς αθλήτριες της Ολυμπιάδας Κομοτηνής, με την Ευθυμία Γαβαλά να καταλαμβάνει την 9η θέση στην γενική κατάταξη με χρόνο 56,88. Μία θέση κάτω τερμάτισε η Μαρία Πετρίδου με χρόνο 57,50, ενώ η Ιωάννα Γιόβα κατετάγη 13η με χρόνο 1:00:61.