LIVE η Γ’ Εθνική: Καμπανιακός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Αγιονέρι – Έβρος Σουφλίου

Μεταδίδει ο Κώστας Καραγιάννης

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στις αναμετρήσεις Καμπανιακός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Εθνικός Αγιονερίου – Έβρος Σουφλίου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος  της Γ’ Εθνικής. Ο Κώστας Καραγιάννης από τη Θεσσαλονίκη συντονίζει και μεταδίδει…

Καλησπέρα! Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίζεται με την 15η αγωνιστική και τις δυο ομάδες της Θράκης να αγωνίζονται εκτός έδρας. Κάπως έτσι ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος, που ανεξαρτήτως των αποτελεσμάτων, κλείνει μάλλον ικανοποιητικά για τις δύο ομάδες της Θράκης, που βρίσκονται μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Ώρα 14:25  Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης βρίσκεται στα Κουφάλια και αντιμετωπίζει τον ισόβαθμο και δυνατό Καμπανιακό, ενώ ο Έβρος Σουφλίου αντιμετωπίζει στο Κιλκίς τον Έβρο Σουφλίου. Βέβαια το ντέρμπυ της αγωνιστικής διεξάγεται στη Δράμα, όπου η ομώνυμη ομάδα φιλοξενεί τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό του Κώστα Βασιλακάκη, που αντιμετωπίζει την ομάδα της Δόξας που πέρασε τα περισσότερα χρόνια της καριέρας του σαν παίχτης και προπονητής.

Ώρα 14:29  Στο υπόλοιπο πρόγραμμα (όλα τα ματς ξεκινούν στις τρεις το μεσημέρι, εκτός του ντέρμπι στη Δράμα που ξεκινά στις τέσσερις).  Ο Άρης φιλοξενεί τον Ορφέα Ελευθερούπολης, ενώ η Καβάλα δοκιμάζεται στην Καστοριά. Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων θέλει τη νίκη απέναντι στη Θύελλα Φιλώτα, ενώ ο Άρης Ακροποτάμου διασταυρώνει τα ξίφη του απέναντι στον Απόλλωνα Αρναίας. Τέλος, το θετικό αποτέλεσμα αναζητούν Αναγέννηση Γιαννιτσών και  Βυζάντιο Κοκκινοχώματος.

Ώρα 14:37  Μέχρι στιγμής δεν εχουμε καταφέρει να πάρουμε ενδεκάδες από τα ματς στο Κιλκίς και στη χαλάστρα.

Ώρα 14:44  Ο Φυσέκης ξεκινάει βασικός με 2 προπονήσεις στην ενδεκάδα του Άρη με αντίπαλο τον Ορφέα Ελευθερούπολης

Ώρα 15:02  Έναρξη στα γήπεδα της Γ’ Εθνικής

Ώρα 15:02  Καλή αρχή για την ομάδα του Φυσέκη και στο “Κλεάνθης Βικελίδης” έχουμε Άρης- Ελευθερούπολη 1-0 με τον Μάουρο Πόι.

Ώρα 15:07 Γκολ στη Χαλάστρα ο Καμπανιακός άνοιξε το σκορ στο 3′. Καμπανιακός- Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

Ώρα 15:12  Από ότι μαθαίνουμε σε Κιλκίς δεν έχει συμβεί κάτι αξιοσημείωτο.

Ώρα 15:19  Ανοιξε το σκορ και στους Αμπελόκηπους, όπου έχουμε Ηρακλής- Φιλωτας 1-0

Ώρα 15:22  Γκολ στο Κιλκίς για το Αγιονέρι. Δυστυχως δεν εχουμε καλή ενημέρωση από τους ανθρώπους του Σουφλίου στο Κιλκίς . Εθνικός Αγιονερίου- Έβρος Σουφλίου 1-0

Ώρα 15:25  Στο πρώτο 25λεπτο  οι ομάδες του Έβρου είναι πίσω στο σκορ με 1-0

Ώρα 15:28  Ισοφάρισε σε 1-1 η Ελευθερούπολη τον Άρη.

Ώρα 15:38  Ο Αρης έκανε το 2-1, ενώ και η Αρναία έκανε το 0-1 στον Ακροπόταμο

Ώρα 15:48  Ημίχρονο στη Χαλάστρα ο Εθνικός χάνει με 1-0 από τον Καμπανιακό, αν και αγωνίζεται ωραία χάνοντας κάποιες ευκαιρίες. Ημίχρονο. Καμπανιακός- Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

Ώρα 15:49  Ημίχρονο στο Κιλκίς ο Εθνικός Αγιονερίου μαθαινουμε προηγείται 1-0 του Σουφλίου, αν και η ενημέρωσή μας γίνετε μετ’ εμποδίων. Ημίχρονο. Εθνικός Αγιονερίου- Έβρος Σουφλίου 1-0

Ώρα 16:02  Έναρξη του β΄ημιχρόνου στη Χαλάστρα και στο Κιλκίς. Τα αποτελέσματα είναι όπως τα αναγέραμε πριν, η Αρναια 0-1 στον Ακροποταμο, ο Ηρακλής 1-0 τον Φιλώτα και ο Άρης 2-1 την Ελευθερούπολη.

Ώρα 16:09  Στη Χαλάστρα το 1-0 για τον Καμπανιακό παραμένει

Ώρα 16:14  Στο Κιλκίς παραμένει επίσης το 1-0 για το Αγιονέρι. Ισοφάρισε ο Ακροπόταμος την Αρναία.

Ώρα 16:19  Στη Χαλάστρα στο 63′ βρισκόμαστε και έχουμε Καμπανιακός – Εθνικός  1-0.

Ώρα 16:23  Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Δράμα της τοπικής ομάδας με τις Σέρρες πριν 20 λεπτά με το ματς να είναι 0-0. Η Καβαλα ανοιξε το σκορ στην Καστοριά κάνοντας το 0-1.

Ώρα 16:26  Ο Αρης έκανε το 3-1 με την ελευθερούπολη, με εκπληκτικό γκολ του Νλουντούλου

Ώρα 16:29  Στη Χαλάστρα στο 73′ και δεν έχουμε δυστυχως αλλαγή στο σκορ.

Ώρα 16:30  Στο Κιλκίς παραμένει το 1-0 για το Αγιονέρι.

Ώρα 16:38  Στη Χαλάστρα ο Εθνικος μέχρι στιγμής δεν εχει καταφερει να ισοφαρίσει παραμενει το 1-1 στο 81′.

Ώρα 16:43  Στους Αμπελόκηπους Ηρακλής – Φιλώτας 2-2

Ώρα 16:44  Στο Κιλκίς παραμένει δυστυχως το 1-0 για το Αγιονέρι.

Ώρα 16:46  Στη Χαλάστρα στο 89′ ο Εθνικος χάνει με 1-0′.

Ώρα 16:49  Έληξε το παιχνίδι στη Χαλαστρα. Τελικό αποτέλεσμα. Καμπανιακός- Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0 .

Ώρα 16:52  Έληξε το παιχνίδι και στο Κλεάνθης Βικελίδης, με τον Αρη του Φυσέκη να κερδίζει 3-1 την Ελευθερούπολη. Ημίχρονο στη Δράμα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τις Σέρρες, χωρίς τέρματα.

Ώρα 16:57  Λογικά πρέπει να έχει λήξει το αποτέλεσμα και στο Κιλκίς και παρόλο που δεν το έχουμε επιβεβαιώσει, κάποιες πηγές αναφέρουν για ήττα και μάλιστα με 3-0. Προσπαθούμε να το διασταυρώσουμε.

Ωρα 17:01  Αλλα αποτελέσματα όπως σιγά σιγά συγκεντρώνονται: Καστοριά – Καβάλα 0-5, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Θύελλα Φιλώτα 2-2, Αρης Ακροποτάμου – Απόλλων Αρναίας 1-1.

Ωρα 17:04  Θυμίζουμε ότι ξεκίνησε μια ώρα αργότερα το γειτονικό και ιστορικό ντέρμπι Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός και οι δυο ομάδες στο ημίχρονο είναι ισόπαλες 0-0.

Ωρα 17:08  Δείχνει να επιβεβαιώνεται η ήττα του Εβρου Σουφλίου στο Αγιονέρι και μάλιστα με αρκετά βαρύ σκορ. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αγιονερίου – Έβρος Σουφλίου 4-0.

Ωρα 17:15  Θα κρατήσουμε ανοιχτό το live μεχρι και την λήξη του ντέρμπι Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός που παραμένει στο 0-0

Ωρα 17:20  Τελικά αποτελέσματα συνοπτικά στα παιχνίδια που άρχισαν στις τρεις: Άρης – Ορφέας Ελευθερούπολης 3-1, Καστοριά – Καβάλα 0-5, Καμπανιακός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0, Εθνικός Αγιονερίου – Έβρος Σουφλίου 4-0, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Θύελλα Φιλώτα 2-2, Άρης Ακροποτάμου – Απόλλων Αρναίας 1-1 και Αναγέννηση Γιανιτσών – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-2.

Ωρα 17:35  Στην Δράμα έχουμε ένα τέταρτο πριν το τέλος ισοπαλία χωρίς τέρματα για τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό και την τοπική Δόξα.

Ωρα 17:50  Μπαίνουμε σε λίγο στις καθυστερήσεις στο ντέρμπι αλλά το σκορ δεν έχει ανοίξει και οι δυο ομάδες παραμένουν στο 0-0.

Ωρα 17:57  Τέλος του αγώνα στην Δράμα. Τελικό αποτέλεσμα: Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός 0-0.

Με την αναμέτρηση αυτή, ολοκληρώνεται η 15η αγωνιστική και μαζί ο πρώτος γύρος. Σε λίγο αναλυτικά ρεπορτάζ από τους αγώνες των ομάδων της Θράκης, αλλά και ξεχωριστή ανάρτηση με τα αποτελέσματα και την διαμορφωθείσα βαθμολογία…