LIVE από το ΔΑΚ Κέρκυρας: Κέρκυρα – Skoda Ξάνθη 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στην Κέρκυρα και την Skoda Ξάνθη για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. O Νεκτάριος Αμποβιανίδης μεταδίδει…

Καλησπέρα. Σημαντικό παιχνίδι σήμερα στο νησί των Φαιάκων με την Ξάνθη να διεκδικεί εκεί την πρώτη της νίκη μέσα στο 2015 και μάλιστα εκτός έδρας, μετά από τρεις σερί εντός έδρας αγώνες με Πανθρακικό, Ολυμπιακό και Βέροια έχοντας απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα.

Ωρα 16:45  Μετά από 18 αγωνιστικές, η Κέρκυρα έχει 21 βαθμούς, ενώ η Skoda Ξάνθη 26

Ωρα 16:49  Διαιτητής του αγώνα είναι ο Δασκαλόπουλος με βοηθούς τους Καρσιώτη, Πασχάλη και 4ο τον Μήτσιο

Ωρα 16:55  Πάμε σε συνθέσεις: Για την Ξάνθη ξεκινούν οι Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Σολτάνι, Φερνάντεθ, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Φλίσκας, Καπετάνος, Λισγάρας, Καρυπίδης

Ωρα 16:58  Η ενδεκάδα της Κέρκυρας. Σέτκους, Βενέτης, Ζορμπάς, Ναχάρ, Καϊκούτ, Μαρκόφσκι, Σιόντης, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος, Ζουμπουλάκης, Φάμπιο.

Ωρα 17:04  Αρκετά καλός – και άκρως ποδοσφαιρικός ο καιρός στην Κέρκυρα.

Ωρα 17:10  Διευκρινίζουμε ότι δεν βρισκόμαστε στην Κέρκυρα, από τη Nova βλέπουμε και εμείς το παιχνίδι και σας μεταδίδουμε την εξέλιξή του

Ωρα 17:14  Εισοδος των δύο ομάδων και πάμε για την έναρξη του αγώνα

1′ Εναρξη του αγώνα

10′ Πρώτη καλή στιγμή για την Ξάνθη, ο Σολτάνι σούταρε από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Σιόντη και πέρασε κόρνερ, το οποίο με άστοχη προβολή του Παπαστεριανού περνά ανεκμετάλλευτο.

16′ Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη. ΣΣουτ του Καπετάνου έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

19′ Πρώτη υποψία ευκαιρία για Κέρκυρα. Φάουλ γπλάγια αριστερά έξω απ’ την περιοχή, ο Ναχάρ εκτέλεσε, ο Κυριακίδης απομάκρυνε με τις γροθιές

29′ Κίτρινη στον Παπαστεριανό για χέρι

30′ Διαγώνιο σουτ του Φάμπιο από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

32′ Άστοχο σουτ του Βασιλακάκη από το όριο της περιοχής και υπό την πίεση του Βενέτη

39′ Κίτρινη στον Γουάλας για φάουλ στον Ζουμπουλάκη

43′ Κίτρινη στον Μαρκόφσκι

44′ Κίτρινη στον Καϊκούτ

45+1′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Κέρκυρα – Skoda Ξάνθη 0-0.

46′ Εναρξη δεύτερου μέρους. Ο Ομπόντο στη θέση του Φλίσκα με το ξεκίνημα της επανάληψης.

48′ Μονοκόμματο άστοχο σουτ του Ανδρεόπουλου έξω απ’ την περιοχή, χωρίς όμως την παραμικρή τύχη

51′ Κίτρινη στον Ναχάρ . Αρκετές κίτρινες έχουν βγει στο παιχνίδι.

56′ Δεύτερη Αλλαγή για την Ξάνθη, ο Κλέιτον αντί του Φερνάντεθ

62′ Πλασέ του Ανδρεόπουλου έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Κυριακίδης

63′ Ο Ναχάρ εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα βγήκε απ’ την περιοχή της Ξάνθης

65′ Αλλο ένα κόρνερ που ο Ναχάρ εκτέλεσε και πάλι, ο Μαρκόφσκι με μια περίεργη κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ

66′ Αλλαγή για την Κέρκυρα, ο Κόντος αντί του Καϊκούτ

67′ Τελευταία αλλαγή από τον Λουτσέσκου, ο Λουσέρο στη θέση του Παπαστεριανού

70′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη, ο Καπετάνος με κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής μετά από σέντρα του Σολτάνι, έστειλε την μπάλα μόλις άουτ

78′ Κίτρινη στον Βασιλακάκη

79′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο αντί του Ζορμπά.

80′ Δοκάρι για την Ξάνθη! Μεγάλη ευκαιρία μετά από φαλτσαριστό σουτ του Κλέιτον έξω απ’ την περιοχή

82′ Κίτρινη στον Καρυπίδη

89′ Τελευταία αλλαγή για την Κέρκυρα, ο Γεωργακόπουλος αντί του Φάμπιο

90′ Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις. Πέντε λεπτά έδειξε ο τέταρτος διαιτητής.

90+6′  Τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Κέρκυρα – Skoda Ξάνθη 0-0

Μείνετε μαζί μας. Ακολουθεί ρεπορτάζ, δηλώσεις και φωτογραφίες από την αναμέτρηση σε επόμενες αναρτήσεις…