Τα αποτελέσματα του αγώνα δρόμου «Waverunning 2014»

Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο παραθαλάσσιος αγώνας «Waverunning 2014», με αρχή την παραλία Αβδήρων Ξάνθης έως και την παραλία Κεραμωτής.

Η διοργάνωση περιελάμβανε δύο κούρσες, μία 10 χιλιομέτρων και μια 28χιλιομέτρων. Διανύοντας μια διαδρομή δίπλα στην θάλασσα. Με το πέρας της διοργάνωσης οι διοργανωτές δέχτηκαν τα συγχαρητήρια των συμμετεχόντων που έδωσαν ραντεβού για την κούρσα της επόμενης χρονιάς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ WAVE RUNNING 10km – 2014
ΘΕΣΗ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΧΡΟΝΟΣ

1 206 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΞΑΝΘΗ 47:20
2 258 ΧΟΥΣΕΪΝ ΟΣΚΑΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 47:25
3 202 ΓΚΟΡΟΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 48:04
4 260 ΣΕΡΙΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – 51:38
5 208 ΛΕΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 53:55
6 250 ΒΛΑΧΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 57:10
7 259 ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 58:08
8 233 ΜΟΛΟΧΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 58:39
9 232 ΔΡΟΣΟΣ ΔΡΟΣΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 58:39
10 249 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1:00:26
11 203 ΓΚΟΔΟΣΙΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:00:30
12 244 ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:01:00
13 207 ΓΙΑΒΑΣΟΓΛΟΥ ΠΑΡΑΣΧΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:01:24
14 210 ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:01:32
15 200 ΚΟΤΙΣΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:01:55
16 251 ΦΟΥΡΤΟΥΝΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:02:03
17 221 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:02:23
18 257 ΚΙΑΜΗΛ ΟΥΜΙΤ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1:02:50
19 201 ΑΛΑΤΑΣ ΧΑΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:04:38
20 229 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:04:46
21 248 ΔΡΑΓΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:04:58
22 252 ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:08:27
23 222 ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:08:28
24 256 ΤΕΠΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 1:08:39
25 245 ΜΑΥΡΟΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 1:09:51
26 247 ΔΡΑΓΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:10:38
27 280 STOKIC SRDAN F.Y.R.O.M. 1:10:57
28 230 ΤΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:11:19
29 231 ΤΖΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:11:19
30 225 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:12:00
31 204 ΚΑΡΑΜΟΣΧΟΥ ΑΝΝΑ ΞΑΝΘΗ 1:12:27
32 211 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΞΑΝΘΗ 1:15:33
33 255 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:17:08
34 254 ΤΑΟΥΣΑΝΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΞΑΝΘΗ 1:17:48
35 253 ΤΣΑΓΚΑΣ ΦΩΤΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:17:53
36 224 ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΔΗΣ ΔΑΚΗΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:19:15
37 223 ΓΑΛΕΤΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑ 1:19:15
38 209 ΧΑΪΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΞΑΝΘΗ 1:19:43
39 242 NEVCEVSKI KIRE F.Y.R.O.M. 1:25:57
40 243 ΕΜΒΟΛΙΑΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:27:05
41 279 ΚΟΝΤΡΑΦΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:27:23
42 261 ΜΑΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:28:07
43 234 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ 1:29:08
44 241 ΕΜΒΟΛΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1:30:20

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ WAVE RUNNING 28km
ΘΕΣΗ ΑΡΙΘΜΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ

1 41 2:15:49 ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑ
2 31 2:18:23 ΦΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
3 42 2:27:03 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΒΑΛΑ
3 13 2:27:03 ΚΑΛΠΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΞΑΝΘΗ
4 44 2:38:41 ΤΑΣΤΣΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
5 5 2:43:07 ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΞΑΝΘΗ
6 10 2:50:48 ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΞΑΝΘΗ
7 18 2:51:46 ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
8 17 2:54:33 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΕΡΡΕΣ
9 12 2:55:03 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΞΑΝΘΗ
10 29 3:02:59 ΓΑΡΝΕΛΗΣ ΑΡΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ
11 16 3:04:15 ΓΑΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑ
12 8 3:10:26 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΞΑΝΘΗ
13 22 3:10:31 ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΑΥΡΙΚΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
14 1 3:13:20 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΞΑΝΘΗ
15 50 3:19:01 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
16 15 3:19:47 ΚΩΣΤΕΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ –
17 9 3:22:01 ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΞΑΝΘΗ
18 11 3:25:04 ΜΠΑΛΤΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΞΑΝΘΗ
19 6 3:26:26 ΒΑΡΚΙΤΖΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΞΑΝΘΗ
20 4 3:26:26 ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΞΑΝΘΗ
21 32 3:36:03 GECHEV ANASTAS F.Y.R.O.M.
22 43 3:41:47 ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
23 14 3:47:50 ΜΠΑΜΠΑΤΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΞΑΝΘΗ
24 3 3:49:48 ΜΗΤΣΙΒΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΞΑΝΘΗ
24 7 3:49:48 ΓΕΝΙΤΖΕΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΞΑΝΘΗ
26 23 3:55:20 ΚΟΣΚΕΡΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΑΜΑ
27 45 3:58:57 ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
28 19 4:00:48 ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΜΑΡΙΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
29 20 4:00:48 ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
30 21 4:32:11 ΓΚΕΒΡΕΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
31 33 4:33:40 NAUNCHEVSKI KIRE F.Y.R.O.M.
*Οι δύο αθλητές Πολυχρονίδης Θεόδωρος και Καλπάκης Αναστάσιος τερμάτισαν μαζί στην 3η θέση.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here