Πρωτιά για Δαλακούρα – Κοντοστάθη στο 3ο North Area Circuit

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Ηλίας Μεταξάς

–  Πρωταθλητές στο 3ο North Area Circuit στο κάμπινγκ Λακαρα στην Χαλκιδική, αναδείχθηκαν το δίδυμο από την Αλεξανδρούπολη Κώστας Δαλακούρας και Γρηγόρης Κοντοστάθης, που πριν ένα μήνα εκπροσώπησαν τον Εθνικό και στην Beach Volleyleague.

Οι δύο νεαροί Αλεξανδρουπολίτες νίκησαν την Κυριακή στον μεγάλο ουσιαστικά τελικό τους Αντωνιάδη/Κίμπλε με 21-17 και 24-22 και κατέκτησαν την πρώτη θέση. Το Σάββατο είχαν νικήσει με 21-16, 21-14 τους Γάτση/Τσομπανογλου και με 21-18, 32-30 τους Αρχοντούδη/Κεσογλίδη.

Μετά και από αυτήν την επικράτηση, δεύτερη στην σειρά, το δίδυμο των Δαλακούρα και Κοντοστάθη βρίσκονται στην κορυφή της γενικής κατάταξης του North Area Circuit. Οι Αλεξανδρουπολίτες έχουν κάθε λόγο να ατενίζουν με αισιοδοξία το μέλλον…