LIVE η Γ’ Εθνική: Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός και Ελευθερούπολη – Κόσμιο

Μεταδίδει από το Σουφλί ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός και Ορφέας Ελευθερούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου, που διεξάγονται στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκουντλης βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο Σουφλίου “Δημήτρης Μπακιρτζής” και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την μεγάλη αναμέτρηση του Σουφλίου, που είναι κεκλεισμένων των θυρών μετά την τιμωρία της έδρας της θρακιώτικης ομάδας με μία αγωνιστική για το παιχνίδι με τον Αγροτικό Αστέρα. Το ματς είναι κρίσιμο βαθμολογικά για την ομάδα του Έβρου, που βρίσκεται πλέον κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού και θέλει απαραίτητα τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ωρα 15:40 Παράλληλα θα σας ενημερώνουμε και για την εξέλιξη στο παιχνίδι του ΠΑΟ Κοσμίου στην Ελευθερούπολη απέναντι στον τοπικό Ορφέα. Αλλά η έμφαση και το σημαντικό παιχνίδι είναι ασφαλώς αυτό, καθώς το Κόσμιο με μόλις τρεις βαθμούς έχει ήδη υποβιβαστεί.

Ωρα 15:45 Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής: Ορφέας Ελευθερούπολης-ΠΑΟ Κοσμίου, Ηρακλής Αμπελοκήπων-Δόξα Πετρούσας, Εθνικός Αγιονερίου-Μουδανιά, Εβρος Σουφλίου-Μακεδονικός, Αρης Ακροποτάμου-Νέστος Χρυσούπολης, Πανσερραϊκός-Εθνικός Σιδηροκάστρου, Διγενής Λακκώματος-Κιλκισιακός, Αγροτικός Αστέρας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος,

Ωρα 15:50 Διαιτητής του αγώνα στο Σουφλί είναι ο Παρχαρίδης με βοηθούς τους Βάντση και Ζήδρα, όλοι από την Δράμα. Παρατηρητής είναι ο Βασίλης Γαβριηλίδης του Συνδέσμου Θράκης

Ωρα 15:55  Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων στο Σουφλί

Έβρος Σουφλίου: Σκόρτσεφ, Αντωνιάδης, Μπάμιος, Μπάντζιος, Τσαπάνης, Τρίχας, Μεμέτ, Εφραιμίδης, Δανίδης, Καμπιώτης, Γιανακιτσίδης

Μακεδονικός: Καριμάνης, Μπασκάκης, Ντεβρεντλής, Πουρσανίδης, Φούκας, Φύτας, Κασναφέρης, Τριφτάνης, Λαγγίζος, Λένος, Γαρύφαλλος

16:00 Έναρξη και των δύο αγώνων σε Σουφλί και Ελευθερούπολη .

16:14 Γκοοοολ για τον Έβρου Σουφλίου απέναντι στον Μακεδονικό, έτσι γίνεται το 1-0 στην αναμέτρηση. Το τέρμα σημείωσε στο 14′ ο Δανίδης με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή. Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός 1-0

16:20 Συμπληρώθηκαν 20′ λεπτά παιχνιδιού στην Ελευθερούπολη, με τον Ορφέα να είναι ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον ΠΑΟ Κοσμίου.

16:25 Γκοοοολ στο Σουφλί, 2-0 ο Έβρος τον Μακεδονικό. Στο 25′ ο Μεμέτ με σουτ φωτοβολίδα στο γάμα, έχοντας και κόντρα άνεμο, διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός 2-0

16:30 Γκολ στην Ελευθερούπολη με τον Ορφέα  να ανοίγει το σκορ απέναντι στο Κόσμιο με το γκολ του Αιβάζη. Ορφέας Ελευθερούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

16:50 Ημίχρονο και στους δύο αγώνες. Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός 2-0 και Ορφέας Ελευθερούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0.

17:05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο παιχνίδια. Στο Σουφλί ο Μακεδονικός πραγματοποίησε δύο αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου μέρους, στη θέση του Ντεβρεντλή πέρασε ο Μαρίγκος και ο Ορφανίδης αντικατέστησε τον Γαρύφαλλο.

17:11 Κόκκινη κάρτα στο 51′ για τον Φύτα του Μακεδονικού για επικίνδυνο μαρκάρισμα. Έτσι ο Έβρος Σουφλίου θα έχει αριθμητικό πλεονέκτημα για το υπόλοιπο του ματς.

17:19 Αλλαγή για το Σουφλί στο 59′ ο Θεοδωράκης παίρνει τη θέση του Γιανακιτσίδη. Την ίδια ώρα στην Ελευθερούπολη, το Κόσμιο χάνει με 1-0 από τον Ορφέα.

17:30 Βρισκόμαστε στο 70ο λεπτό των αναμετρήσεων, Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός 2-0 και Ορφέας Ελευθερούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

17:33 Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι ομάδες, για το Σουφλί τη θέση του Εφραιμίδη παίρνει ο Τορομανίδης, ενώ από πλευράς Μακεδονικού ο Κρυστάλλης αντικατέστησε τον Φούκα.

18:55 Λήξη των δύο αναμετρήσεων. Τελικά αποτελέσματα: Έβρος Σουφλίου – Μακεδονικός 4-1 και Ορφέας Ελευθερούπολης – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0, καθώς οι καβαλιώτες πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στην διάρκεια του δεύτερου μέρους.

Μείνετε στο ThrakiSportS, σε λίγο αναλυτικό ρεπορτάζ από τους αγώνες, όλα τα αποτελέσματα και φυσικά η βαθμολογία όπως διαμορφώθηκε μετά και την 24η αγωνιστική…