LIVE η Γ’ Εθνική: Σουφλί – Ηρακλής Αμπελοκήπων και Αγιονέρι – Κόσμιο

Μεταδίδει από το Σουφλί ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Εβρος Σουφλίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων και Εθνικός Αγιονερίου – ΠΑΟ Κοσμίου για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκούντλης είναι στο Δημοτικό Γήπεδο Σουφλίου και μεταδίδει, ενώ ενημερώνεται από το Αγιονέρι και από τον Γιώργο Σκουταρίδη του RodopiSports…

Καλησπέρα. Σημαντικό το παιχνίδι στο Σουφλί ανάμεσα σε δυο ομάδες που είναι ισόβαθμες και έχουν τον ίδιο στόχο, την παραμονή πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ωρα 15:45  Πάμε να δούμε τις συνθέσεις του αγώνα στο Σουφλί, που έγινε μόλις γνωστό

Εβρος Σουφλίου: Σχόρτσεφ, Αντωνιάδης, Κατρανίτσας, Μπάτζιος, Τσαπάνης, Τορομανίδδης, Μεμέτ, Τρίχας. Γκαϊδατζής, Καμπιώτης, Αραμπατζής

Ηρακλής Αμπελοκήπων: Ζάκας, Παπαιωάννου, Γκιαούρης, Τομάκης, Τζιόλης, Σακαλής, Σαπιασβίλι, Κραντάογλου, Αλεξόπουλος, Ζγκούρης, Μπεϊδαμενίδης

Διαιτητές της αναμέτρησης οι Φωτιάδης, Κωτούλας, Σάββας του Συνδέσμου Σερρών

Ωρα 15:50 Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής: Εθνικός Αγιονερίου – ΠΑΟ Κοσμίου, Έβρος Σουφλίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων, Άρης Ακροποτάμου – Ορφέας Ελευθερούπολης, Πανσερραϊκός – Δόξα Πετρούσας, Διγενής Λακκώματος – Μουδανιά, Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Νέστος Χρυσούπολης, Εθνικός Σιδηροκάστρου – Κιλκισιακός.

Ωρα 16:00  Εναρξη των αγώνων. Αξίζει να επισημάνουμε ότι εδώ, στο Σουφλί, βρίσκονται λιγότεροι από 100 φίλαθλοι, ανάμεσά τους και ο αντιπρόεδρος της ΕΠΟ και πρόεδρος της ΕΠΣ Θράκης Μάνος Γαβριηλίδης. Με το ζόρι 50 τα άτομα και στο Αγιονέρι

Ωρα 16:05  Πάμε να δούμε και τις συνθέσεις του αγώνα Αγιονέρι – Κόσμιο, που έφτασε ήδη στο δεκάλεπτο

Εθνικός Αγιονερίου: Καλογεράκης, Χαραλαμπίδης, Τζελίνος, Αποστολίδης, Μιλικούδης, Καρασίμος, Κολτσίδης, Πεχλιβάνης, Μίτσικας, Χασάνογλου και Γράικας.

ΠΑΟ Κοσμίου: Παπανικολάου, Παναγιωτόπουλος, Ταμάμης, Μαδοπύρας, Ντούλης, Πετανίδης, Μουστάκας, Αθανασίου, Λαζίδης, Φωτιάδης, Μόσχος.

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Δράγκος, Διαμαντής, Χριστάκογλου του Συνδέσμου Χαλκιδικής

Ωρα 16:15  Γκολ ο Εθνικός Αγιονερίου. Ο Πεχλιβάνης ο σκόρερ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Χασάνογλου στο 11ο λεπτό. Εθνικός Αγιονερίου – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0.

Ωρα 16:25  Γκολ ο Εθνικός Αγιονερίου. Στο 24ο λεπτό ο Χασανογλου με ωραίο σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής στέλνει στο αριστερό γάμα του Παπανικολάου την μπάλα και γράφει το Εθνικός Αγιονερίου – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

Ωρα 16:30  Στο Σουφλί, μοναδική ευκαιρία και πρωτότυπη, για να ανοίξει το σκορ ο Έβρος πριν από λίγο. Ο Κατρανίτσας εκτελεί ένα… πλάγιο δυνατά, η μπάλα αναπηδά μέσα στην περιοχή, δεν την βρίσκει κανείς και καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. Δεν έχει προηγούμενο η φάση αυτή…

Ωρα 16:35  Στο Αγιονέρι, αναγκαστική αλλαγή είχαμε πριν λίγο για το Κόσμιο, Βγαίνει ο τραυματίας Παναγιωτόπουλος, μπαίνει ο Καπετάνος.

Ωρα 16:47  Στο Αγιονέρι, τέλος πρώτου ημιχρόνου. Το σκορ παραμένει ίδιο, δυο ακόμα ευκαιρίες είχε ο Εθνικός με πεχλιβάνη στο 38 και διπλή με Μίτσικα και Γρέκα στο 40′ που είχαμε διπλή επέμβαση Παπανικολάου. Υποψία ευκαιρίας με ψηλοκρεμαστό σουτ του Λαζίδη στο 45′. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Εθνικός Αγιονερίου – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

Ωρα 16:51  Στο Σουφλί, τέλος πρώτου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα και το δοκάρι από απευθείας πλάγιο του Κατρανίτσα να αποτελεί το χαιλάιτ του αγώνα. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Εβρος Σουφλίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων  0-0

Ωρα 17:05  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου και στους δύο αγώνες

Ωρα 17:15  Γκολ ο Εθνικός Αγιονερίου. Πάλι με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Πεχλιβάνης από μαρκάρισμα του Σούλη, που ίσως και να μην ήταν αλλά σημασία έχει ότι δόθηκε και μαζί και κόκκινη κάρτα. Με δέκα συνεχίζει η ομάδα της Κομοτηνής. Εθνικός Αγιονερίου – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0.

Ωρα 17:20  Γκολ ο Ηρακλής Αμπελοκήπων. Σε μια περίεργη φάση, οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν φάουλ κοντά στο κέντρο και ενώ ο διαιτητής ακόμα κάνει συστάσεις και δεν έχει οργανωθεί η άμυνα, γίνεται η απευθείας εκτέλεση και ο τερματοφύλακας του Σουφλίου, που είναι εκτός θέσης, μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα. Εβρος Σουφλίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1

Ωρα 17:30  Στο Σουφλί κάνει και τις τρεις αλλαγές του ο Έβρος μετά το γκολ. Στο 58′ ο Θεοδωράκης αντί του Αραμπατζή, στο 59′ ο Εφραιμίδης αντί του Τορομανίδη και στο 69′ ο Βιόπουλος αντί του Καμπιώτη. Μία αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους, στο 67’ο Σαβιασβίλι βγαίνει και ο Νικολίτσας μπαίνει.

Ωρα 17:50  Στο Αγιονέρι, τέλος του αγώνα. Άλλη μια ήττα για το Κόσμιο, την ενημέρωση για το οποίο μας παρείχε ο Γιώργος Σκουταρίδης του RodopiSports. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αγιονερίου – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0

Ωρα 17:57  Στο Σουφλί, τέλος του αγώνα. Ήττα που μπορεί να αποδειχθεί καταδικαστική για τον Εβρο, από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων. Τελικό αποτέλεσμα: Εβρος Σουφλίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1

Ευχαριστούμε που  παρακολουθήσατε και αυτήν την live μετάδοσή μας. Σε λίγο σε ξεχωριστή ανάρτηση όλα τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Γ’ Εθνικής.