LIVE η Γ’ Εθνική: Ασπίδα-Ανατόλια, Εθνικός-Τιτάνες και ΓΑΣ Κομοτηνή-Αρναία

Μεταδίδουν οι Νεκτάριος Αμποβιανίδης, Λεωνίδας Κάλφας και Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Τιτάνες Δράμας και ΓΑΣ Κομοτηνή – Απόλλων Αρναίας για την Γ’ Εθνική Μπάσκετ. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης από το κλειστό του Ευμοίρου θα μας ενημερώνει για το μεγάλο ντέρμπι κορυφής Ασπίδας – ΑΝατόλια. Νωρίτερα, ο Λεωνίδας Κάλφας από το “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” για το ντέρμπι της ουράς Εθνικού – Τιτάνων. Συντονίζει από την Κομοτηνή, από όπου θα μεταδίδει τα του αγώνα ΓΑΣ – Αρναίας, ο Γιάννης Παπαδόπουλος…

Καλησπέρα. Σημαντικές αναμετρήσεις στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής και το ThrakiSportS, όπως κάθε Κυριακή, είναι εδώ για να τις καλύψει ζωντανά. Στις 4.00 ξεκινά στο παιχνίδι Εθνικού Αλεξανδρούπολης  – Τιτάνων Δράμας, δυο ώρες αργότερα τα παιχνίδια ΓΑΣ Κομοτηνή – Απόλλωνα Αρναίας και Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια. Και οι τρεις ομάδες της Θράκης παίζουν εντός έδρας και από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των τριών αγώνων.

Ωρα 15:55 Δεν θα ξεκινήσει στην ώρα του το παιχνίδι Εθνικού – Τιτάνων, αν και είχε προγραμματιστεί για να αρχίσει σε πέντε λεπτά. Ακόμα είναι σε εξέλιξη ένας αγώνας εφηβικού Αλέξανδεος Αλεξανδρούποκης – Αστέρας Καβάλας και μάλιστα είναι στο τρίτο δεκάλεπτο. Άρα η έναρξη θα καθυστερήσει

Ωρα 16:08  Ακόμα δεν έχει λήξει η τρίτη περίοδος στο εφηβικό που είναι σε εξέλιξη. Οπότε λογικά, αν βάλουμε και την προθέρμανση, πάμε για έναρξη σε καμιά ώρα, μάλλον κατά τις πέντε, με μια ώρα καθυστερηση σε σχέση με το προγραμματισμένο.

Ωρα 16:40 Πριν λίγο ολοκληρώθηκε το παιχνίδι Αλέξανδρος – Καβάλα με ήττα για την ομάδα του Έβρου και ξεκινούν σιγά σιγά ζέσταμα οι δυο ομάδες στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος”.,

Ωρα 16:55 Στις πέντε θα ξεκινήσει τελικά το παιχνίδι, πάμε όμως να δούμε πεντάδες, καθώς έγιναν γνωστές. Ο Εθνικός θα ξεκινήσει με τους Σιταρίδη, Χονδρόπουλο, Ξένο, Τελούδη, Γεροντίτη. Οι Τιτάνες Δράμας με Μπανιώτη, Στυλίδη, Βελισαρίδη, Οσινίδη και Σουτσοπουλο.

Ωρα 17:01 Εγινε το τζαμπολ και το σκορ ανοίγει για τους φιλοξενούμενους με δύο εύστοχες βολές του Στυλίδη, που δίνει προβάδισμα 0-2 στους Τιτάνες επί του Εθνικού

Ωρα 17:18 Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στο Μιχάλης Παρασκευόπουλος. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Εθνικός – Τιτάνες 19-16

Ωρα 17:26 Στον πόντο η διαφορά υπέρ των γηπεδούχων στα μισά του δευτέρου δεκαλέπτου. Εθνικός – Τιτάνες 21-20

Ωρα 17:41  Τέλος δεύτερου δεκαλέπτου στην Αλεξανδρούπολη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εθνικός – Τιτάνες Δράμας 38-38

Ωρα 17:50  Στο Εύμοιρο της Ξάνθης, κατάμεστο το κλειστό για το ντέρμπι κορυφής της Ασπίδας με το Ανατόλια. Με δύο απουσίες οι φιλοξενούμεμοι, Παυλέας και Παναγιωτίδης, πλήρης η Ασπίδα.

Ωρα 17:57  Οι πεντάδες στο ντέρμπι. Η Ασπίδα ξεκινά με Δενδρινό, Στεφανίδη, Κουτσογιάννη, Πετς και Κοθυμπάνη. Το Ανατόλια με Τζουβάρα, Τριανταφυλλίδη, Μουσιαρά, Χατζίδη, Τόμο.

Ωρα 18:00 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για τον ΓΑΣ Διαμαντίδης, Μασλαρινός, Λεχούδης, Βελή και Χαλήλ. Για τον Απόλλων Αρναίας ξεκινάνε οι Τρεμόπουλος, Τσούλης, Λαλιώτης, Κυπαρισσάς και Κοτζαγιάννης.

Ωρα 18:02  Με τον Τριανταφυλλίδη το Ανατόλια ανοίγει το σκορ στην Ξάνθη, αλλά ο Στεφανίδης ισοφαρίζει αμέσως σε 2-2.

Ωρα 18:09  Ισοροπημένο ματς μέχρι τώρα, στο 3″39 πριν το τέλος του δεκαλέπτου με τρίποντο Δενδρινού η Ασπίδα μπροστά 11-8

Ωρα 18:13  Στο 13-12 το σκορ στην Ξάνθη δυόμισι λεπτά πριν το τέλος

Ωρα 18:15  Στην Αλεξανδρούπολη, τέλος τρίτου δεκαλέπτου με το ντέρμπι να κρατάει για τα καλά. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Εθνικός – Τιτάνες Δράμας 49-49

Ωρα 18:18  Στην Κομοτηνή, τέλος πρώτου δεκαλέπτου. Μεγάλη διαφορά για τον ΓΑΣ, καθαρίζει από νωρίς το παιχνίδι. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Απόλλων Αρναίας 38-12

Ωρα 18:21  Στην Ξάνθη, τέλος πρώτου δεκαλέπτου. Μεγάλο ντέρμπι. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια 17-17

Ωρα 18:25  Με τέσσερις πόντους του Κουτσογιάννη και ένα τρίποντο του Σταμπουλή, έχουμε διαφορά 4 πόντων για την Ασπίδα 6″10 πριν το τέλος του ημιχρόνου, Το σκορ είναι 24-20

Ωρα 18:29  Ισοφάρισε το Ανατόλια, 4″36 πριν το τέλος του δεκαλέπτου αναγκάζοντας τον Δημήτρη Μαναγιωτόπουλο να ζητήσει ταϊμ άουτ. 27-27  το σκορ αυτή τη στιγμή

Ωρα  18:39 Τέλος δευτέρου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Απόλλων Αρναίας 54-21

Ωρα 18:42  Τέλος δεύτερης περιόδου και στην Ξάνθη. Με ξέσπασμα Σταμπουλή και Στεφανίδη στο τέλος, διαμορφώνεται η μεγαλύτερη διαφορά με το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, διαφορά πέντε πόντων.  Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια 35-30

Ωρα 18:46  Τέλος του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Καταδικαστική ήττα, κατά τα φαινόμενα, για τον Εθνικό, που ουσιαστικά αποχαιρετά οριστικά την κατηγορία. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Τιτάνες Δράμας 64-76

Ωρα 19:12  Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή. Ο υγιεινός περίπατος συνεχίζεται. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Απόλλων Αρναίας 93-26

Ωρα 19:15  Τέλος τρίτου δεκαλέπτου και στην Ξάνθη. Παίρνει σημαντικό προβάδισμα η Ασπίδα. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια  59-44

Ωρα 19:29  Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή. περίπατος για τον ΓΑΣ. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Απόλλων Αρναίας 113-39.

Ωρα 19:36  Τέλος του αγώνα στην Ξάνθη. Μεγάλη νίκη για την Ασπίδα, που καλύπτει και την διαφορά της ήττας της στο πρώτο παιχνίδι και σκαρφαλώνει στην κορυφή. Πρώτη ήττα για το Ανατόλια, που έχει μεν ακόμα πλεονέκτημα ενός πόντου αλλά έχει και δύσκολο πρόγραμμα, ενώ αποδείχθηκε σήμερα ότι δεν είναι ανίκητο. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια 75-60