LIVE από το Περιστέρι: Ατρόμητος – Skoda Ξάνθη 2-0 (τελικό αποτέλεσμα)

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο Περιστερίου και την Skoda Ξάνθη για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Δημήτρης Αρβανιτίδης βρίσκεται στο γήπεδο του Περιστερίου και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Ιδιαίτερα σημαντικό παιχνίδι το σημερινό, ειδικά για τον Ατρόμητο που υποδέχεται την Ξάνθη σε μία δύσκολη, μία ημέρα μετά την προφυλάκιση του μεγαλομετόχου του Γιώργου Σπανού.

Ωρα 16:30  Τρία τέταρτα πριν την έναρξη του ματς, έγιναν γνωστές οι συνθέσεις

Ατρόμητος: Τσενάμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Δημούτσος, Ούμπιδες, Πίτου Γκαρσία, Καραμάνος και Ναπολεόνι.

Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπέρτος, Γούτας, Βάλλας, Μπαξεβανίδης, Ντε Γκούζμαν, Μάνταλος, Κάλβο, Βασιλακάκης, Τριάδης, Ράνος

Ωρα 16:45  Συνεχίζουν την προθέρμανση οι δύο ομάδες, έρχεται και κόσμος στο γήπεδο

Ωρα 16:55 Φευγουν σιγά σιγά τα σύννεφα που είχαν μαζευτεί και βγαίνει ο ήλιος, αν και σε λίγο θα αρχίσει να σουρουπώνει

Ωρα 16:59  Η Ξάνθη την προηγούμενη εβδομάδα πέτυχε την πρώτη του νίκη στο 2014. Ο Ατρόμητος δείχνει σε ιδιαίτερη φόρμα.

Ωρα 17:04  Αποχωρούν σιγά σιγά για τα αποδυτήρια οι δυο ομάδες

Ωρα 17:08  Λίγος κόσμος στο γήπεδο

Ωρα 17:12  Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στο γήπεδο

Ωρα 17:15  Έναρξη του αγώνα με στην σέντρα τον Ατρόμητο στην σέντρα

1′ Εναρξη του αγώνα

7′ Σουτ του Κάλβο μπλοκάρεται.

13′ Σουτ του Πίτου Γκαρσία με τον Καραμάνο να παρεμβάλλεται στην πορεία της μπάλας και να την βγάζει άουτ. Λίγο πριν μετά την σέντρα του Γιαννούλη ο Ναπολεόνι δεν μπόρεσε να “τσιμπήσει” την μπάλα με το κεφάλι για να σκοράρει.

18′ Ο Πίτου Γκαρσία έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Γούτας έδιωξε προ του Ναπολεόνι

20′ Ο Κυριακίδης μπλοκάρει εύκολα το κόρνερ του Πίτου Γκαρσία.

22′ Υπόδειξη οφσάιντ για τον Γιαννούλη.

25′ Κίτρινη στον Ντε Γκούζμαν για φάουλ στον Παπαδόπουλου. Η Ξάνθη δεν μπορεί να διατηρήσει την μπάλα στην κατοχή της

29′ Σέντρα Γιαννούλη, ο Ντε Γκούζμαν έδιωξε προ του Ναπολεόνι

30′ Κάθετη μπαλιά του Παπαδόπουλου, ο Καραμάνος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά για λίγα εκατοστά δεν πρόλαβε την μπάλα

34′ Σέντρα Νάστου από δεξιά, σουτ Ναπολεόνι στην κίνηση, ο Κυριακίδης έδιωηε δύσκολα σε κόρνερ

35′  Γκολ ο Ατρόμητος. Κόρνερ Ούμπιδες από αριστερά, κεφαλιά του Φυτανίδη, ο Κυριακίδης με το ένα χέρι εκπληκτικά σταμάτησε την μπάλα, αλλά ο Λαζαρίδης πετάχτηκε και με κοντινό πλασέ έκανε το Ατρόμητος – Ξάνθη 1-0

41′ Ο Τριάδης γύρισε από δεξιά, ο Μάνταλος καθυστέρησε να σουτάρει και όταν το έκανε, κόπηκε από τον Δημούτσο

42′ Σέντρα Νάστου από δεξιά, κεφαλιά Καραμάνου, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

43′ Σέντρα του Ούμπιδες με την κεφαλιά του Καραμάνου να βγαίνει άουτ.

45′ Ένα το λεπτό των καθυστερήεων

45+1′  Τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ατρόμητος – Ξάνθη 1-0

Ωρα 18:17  Πάμε για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ έχει αρχίσει να βρέχει στο Περιστέρι

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

48′  Σουτ Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα σε πόδι αμυντικού και δίπλα από το αριστερό δοκάρι

50′ Προσπάθεια του Τριάδη από πλάγια θέση που φεύγει άουτ.

52′ Καταπληκτική προσπάθεια από τον Γιαννούλη που βγαίνει τετ α τετ με τον Κυριακίδη να διώχνει εντυπωσιακά.

55′ Αλλαγή για την Ξάνθη. O Μαρίν αντικαθιστά τον Τριάδη.

56′ Νέο σουτ από τον Καραμάνο. Βρήκε σε σώμα και πέρασε κόρνερ.

57′ Ο Ούμπιδες θα σουτάρει. Λίγο άουτ η μπάλα. Εξαιρετική η συνεργασία του με τον Παπαδόπουλο.

64′ Σέντρα του Ναπολεόνι για το πόδι του Καραμάνου που δεν προλαβαίνει να γίνει αποδέκτης της μπάλας και να σουτάρει.

66′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Εξω ο Βασιλακάκης, μέσα ο Σουάρες. Και για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο παίρνει την θέση του Παπαδόπουλου.

70′ Ο Σολάρι πήρε την θέση του Ράνου.

74′ O Δημούτσος απομακρύνει το φάουλ του Κάλβο.

76′ Φάουλ από πλάγια θέση από τον Πίτου Γκαρσία με τους παίκτες της Ξάνθης να βγάζουν την μπάλα εκτός περιοχής.

78′ Νέα προσπάθεια από τον Ναπολεόνι που απομακρύνεται με κεφαλιά.

81′ Φάουλ Πίτου Γκαρσία, η μπάλα πάνω από το δοκάρι. Ένταση μεταξύ παικτών μετά από ένα φάουλ πάνω στον Πίτου Γκαρσία. Ηρεμούν γρήγορα τα πνεύματα.

84′ Ο Μπάλλας αντί του Ναπολεόνι στον αγώνα.

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1′ Γκολ ο Ατρόμητος με τον Βαγγέλη Νάστο. Ο Ατρόμητος βγήκε στην κόντρα επίθεση, ο Μπρίτο βρέθηκε στα πλάγια έκανε την μπαλιά, ο Καραμάνος μπήκε στην πορεία της μπάλας και δεν μπόρεσε να την κρατήσει και ο επερχόμενος Νάστος ‘νίκησε’ τον αντίπαλο πορτιέρο.

90+3′  Τέλος του αγώνα. Απόλυτα δίκαιη η νίκη των Περιστεριωτών επί της Ξάνθης. Τελικό αποτέλεσμα: Ατρόμητος Περιστερίου – Skoda Ξάνθη 2-0