ΕΠΣ Έβρου: Όσα έγιναν στο Νεοχώρι – ΑΕ Κυανής πριν το… διακόψει ο καιρός

Ανταπόκριση από την Ορεστιάδα: Δημήτρης Μηλίκας

–  Ένα ημίχρονο πρόλαβε να παιχτεί στο παιχνίδι ανάμεσα στον Α.Ο. Νεοχωρίου και την Α.Ε. Κυανής – Ασβεστάδων πριν ο διαιτητής του αγώνα Τονίδης το διακόψει λόγω κάκιστων καιρικών συνθηκών που έκαναν ακατάλληλο το γήπεδο.

Παρόλα αυτά οι   δύο ομάδες κατάφεραν να σκοράρουν από ένα τέρμα στα σαράντα πέντε αυτά λεπτά. Μόλις στο 2′ είχαμε το 0-1 από ωραίος συνδυασμό έξω από την περιοχή του Νεοχωρίου, με τον Γκροζούδη να βγάζει την σέντρα και τον Κελεσίδη από το ύψος της περιοχής με ωραίο δύσκολο πλασέ να ανοίγει το σκορ.

Η ισοφάριση ήρθε στο 14΄μετά από λάθος του τερματοφύλακα της Ένωσης  Κυανής-Ασβεστάδων που εκμεταλλεύθηκε ο Κατίρης και με πλασέ που πρώτα βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι έφερε το ματς στα ίσια. Το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα θα ξεκινήσει με τις ίδιες συνθέσεις από το συγκεκριμένο σκορ, βάσει ΚΑΠ, σε ημέρα που θα ορίσει η ΕΠΣ Έβρου.