Γ’ Εθνική Live: Εβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας και Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Κοσμίου

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στις αναμετρήσεις ανάμεσα σε Εβρο Σουφλίου με Δόξα Πετρούσας και Ηρακλή Αμπελοκήπων με ΠΑΟ Κοσμίου για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκούντλης βρίσκεται στο Σουφλί και μεταδίδει, ενώ από την Θεσσαλονίκη θα ενημερωνόμαστε διαρκώς για την εξέλιξη στην αναμέτρηση.

Καλησπέρα. Συνοπτικά η αγωνιστική έχει ως εξής: Εβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας, Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Κοσμίου, Εθνικός Αγιονερίου – Ορφέας Ελευθερούπολης, Αρης Ακροποτάμου – Μουδανιά, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός, Διγενής Λακκώματος – Νέστος Χρυσούπολης, Αγροτικός Αστέρας – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Κιλκισιακός. Ολα τα παιχνίδια ξεκινούν στις τρεις.

Ωρα 15:50 Οι συνθέσεις στον αγώνα του Σουφλίου

Εβρος Σουφλίου: Παμπορίδης, Μπάμιος, Μπάτζιος, Λίτσος, Κατρανίτσας, Τρίχας, Καμπιώτης, Εφραιμίδης, Δανίδηςς, Βιόπουλος, Αραμπατζής

Πετρούσα: Πιταχτσής, Κότιος Γ, Γιαννίκης, Πατένταλης, Κότιος Δ, Χατζίεφ, Τερες, Παπαδόπουλος, Μουρατίδης, Μιχαλάκης, Σερέτης.

1′ Εναρξη των αγώνων

2′ Με την έναρξη, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στο Σουφλί, στη μνήμη του Δημήτρη Τσώτα, παλαίμαχου τερματοφύλακα του Έβρου Σουφλίου, που έφυγε από την ζωή σε ηλικία 60 ετών.

3′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για το Σουφλί. Τετατετ Καμπιώτη, αλλά δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Πιταχτσή

9′  Ευκαιρία για το Σουφλί. Πλασε Δανίδη από πλάγια, αλλά δεν πρόλαβε κανείς να ακολουθήσει

15′ Γκολ για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων και μάλιστα δύο μαζεμένα, σε τρία λεπτά, πριν την συμπλήρωση ενός τετάρτου. Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0.

20′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πετρούσα, με τον Μουρατίδη

27′ Γκολ για την Δόξα Πετρούσας. Σκόρερ ο Μουρατίδης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μιχελάκη. Εβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας 0-1.

31′ Ευκαιρία για το Σουφλί. Σουτ Εφραιμίδη, στη ρίζα του καθετου δοκαριού

33′ Γκολ για τον Έβρο Σουφλίου. Πλασε Δανίδη από πλάγια, προσπάθησαν να διώξουν οι αμυντικοί, η μπάλα όμως πέρασε την γραμμή. Εβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας 1-1

35′ Εντονη βροχόπτωση αυτήν την ώρα στο Σουφλί

40′ Σταμάτησε η βροχή, αλλά το γήπεδο είναι βαρύ από τα νερά που έχει μαζέψει όλη μέρα

44′ Αλλαγή για το Σουφλί. Εξω ο Δανίδης, μέσα ο Γιαννακιτσίδης

45+1  Τέλος ημιχρόνου στην Θεσσαλονίκη. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0

45+2′  Τέλος ημιχρόνου στο Σουφλί. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους:  Εβρος – Δόξα Πετρούσας 1-1

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

47′  Αλλαγή για το Σουφλί, η δεύτερη. Έξω ο Κατρανίτσας, μέσα ο νεαρός Παντελίδης

52′  Διπλή αλλαγή για την Πετρούσα. Ο Μιχαλάκης έξω, ο Μπακιρτζίδη μέσα. Βγαίνει και ο Σερέτης, στην θέση του ο Παυλίδης

54′  Γκολ για την Πετρούσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. προηγήθηκε ανατροπή του Μπάτζιου στον Πατένταλη και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Εβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας 1-2.

60′  Δυστυχώς δεν εχουμε κάποια ενημέρωση για το τι κάνει ο ΠΑΟ Κοσμίου, εδώ και αρκετή ώρα. Προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε με τους παράγοντες της ομάδας της Κομοτηνής αλλά δεν απαντούν στα τηλέφωνα

70′  Είκοσι λεπτά απομένουν, δεν είναι καλά τα πράγματα και για τις δυο ομάδες της Θράκης

79′  Τρίτη και τελευταία αλλαγή για το Σουφλί. Στην θεση του Βιόπουλου ο Παπαδόπουλος.

85′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή  για την Πετρούσα. Στην θεση του Γιαννίκη, ο Γιακουρίδης

90+3  Τέλος του αγώνα στο Σουφλί. Ήττα για τον Έβρο Σουφλίου. Τελικό αποτέλεσμα: Εβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας 1-2

Συγνώμη για την καθυστέρηση, μόλις πληροφορηθήκαμε από άλλες πηγές και το αποτέλεσμα στην θεσσαλονίκη. Ήττα με 5-1 για τον ΠΑΟ Κοσμίου από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε λίγο…