Live από το Καραϊσκάκη: Ελλάδα – Ρουμανία 3-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Στάδιο Καραϊσκάκη ο Γιάννης Γιαγκίνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον μεγάλο αγωνα μπαράζ ανάμεσα στην Ελλάδα και την Ρουμανία με στυλ… θρακικό και φόντο τα τελικά του Μουντιάλ που θα πραγματοποιηθεί το καλοκαίρι στην Βραζιλία. Ο Γιάννης Γιαγκίνης βρίσκεται στο Στάδιο Καραϊσκάκη και μεταδίδει όλες τις λεπτομέρειες οπου οφείλουν να ξέρουν οι θρακιώτες φίλαθλοι…

Καλησπέρααααα. Λιγότερο από δύο ώρες πριν την έναρξη του αγώνα, ξεκινάμε το live και ευχόμαστε γύρω στα μεσάνυχτα και πολύ περισσότερο το βράδυ της Τρίτης – που θα βρεθούμε βρέξει χιονίσει ΚΑΙ στην Ρουμανία μαζί με δεκάδες Θρακιώτες φιλάθλους και φίλους του ThrakiSportS, να πανηγυρίζουμε μια ακόμα μεγάλη επιτυχία της Ελληνικής Εθνικής Ομάδας.

Ωρα 20:01  Πριν από λίγο μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες της Ρουμανίας και πάτησαν το χορτάρι του Καραϊσκάκη. Εγιναν δεκτοί με αποθέωση από τους περιθσσότερους από χίλιους οπαδούς της Ρουμανίας που έχουν ήδη γεμίσει τη μία από τις δύο θύρες που τους έχουν δοθεί εδώ και μια ώρα, σχεδόν τρεις δηλαδή πριν την έναρξη του ματς

Ωρα 20:05  Απέξω από το Στάδιο είδαμε και αρκετά πούλμαν με οπαδούς της Εθνικής. Ενα ήταν από τα Γιαννιτσά. Κανένα από την Θράκη, που ετοιμάζεται όμως για τη μεγάλη ρεβάνς, εκεί όπου το ThrakiSportS ως γνωστόν διοργανώνει μεγάλη εκδρομή για τους αναγνώστες του. Υπολογίζουμε περίπου οι 300, ίσως και περισσότεροι από τους 1.700 Έλληνες που θα βρεθούμε στο Βουκουρέσι, να είμαστε Θρακιώτες.

Ωρα 20:08  Ακριβώς τόσα, 1.700 εισιτήρια πήραν και οι Ρουμάνοι για το Καραϊσκάκη,ωστόσο λέγεται ότι 300-400 ρουμάνοι μετανάστες κατάφεραν πέραν αυτών να πάρουν ελληνικά εισιτήρια. Το ματς είναι πάντως sold out. Δεν υπάρχει εισιτήριο ουτε για δείγμα. Και για τον εδώ αγώνα και για το Βουκουρέστι.

Ωρα 20:11  Την εμφάνιση τους έκαναν κάποιοι διεθνείς υπό τις έντονες αποδοκιμασίες των Ρουμάνων και τις ζητωκραυγές των λίγων Ελλήνων που έχουν αρχίσει σιγά σιγά να έρχονται.

Ωρα 20:14  Τα μεγάφωνα άρχισαν να παίζουν μουσική δυνατά και διαφημίσεις. Καλύπτονται έτσι οι φωνές των ρουμάνων που είχαν κάνει μέχρι στιγμής την ατμόσφαιρα να μοιάζει με… Βουκουρέστι. Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι συνέχεια τραγουδούν και φωνάζουν συνθήματα, είναι αξιοθαύματοι.

Ωρα 20:17  Πρώτο ματς λοιπόν, με την παράδοση να είναι συντριπτική εναντίον μας. Εχουμε παίξει 32 φορές στο παρελθόν και οι Ρουμάνοι έχουν 17 νίκες, η Ελλάδα μόλις 7 ενώ 8 ματς έληξαν ισόπαλα. Η τελευταία μεταξύ μας αναμέτρηση, ένα φιλικό τέτοια μέρα πριν δύο χρόνια. Ηταν 15 Νοεμβρίου του 2011, εμείς προετοιμαζόμασταν για τα τελικά του Euro της Πολωνίας αφού είχαμε προκριθεί σε αυτά, αλλά οι Ρουμάνοι μας κέρδισαν 3-1.

Ωρα 20:21  Όπως μας ενημερώνει το καλαίσθητο βιβλιαράκι που ετοίμασε η ΕΠΟ, η Ελλάδα έχει δώσει συνολικά 10 παιχνίδια σε ημερομηνία σαν και τη σημερινή, 15 Νοεμβρίου. Τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία, πέντε ήττες ο απολογισμός. Κατά συνέπεια, τα μαθηματικά δεν μας θέλουν – αλλά δεν είναι και αυτά που παίζουν μπάλα.

Ωρα 20:24  Μόλις μπηκαν και κάποια παιδιά και έβαλαν το γνωστό γαλάζιο σεντόνι στην σέντρα. Αποχωρούν στα αποδυτήρια οι ποδοσφαιριστές.

Ωρα 20:29  Αρχίζει να έρχεται ολοένα και ποερισσότερος κόσμος. Σε κάθε θέση υπάρχουν μεγάλα γαλάζια και άσπρα χαρτιά, προφανώς για να υπάρξει το γαλανόλευκο χρώμα στην εξέδρα.

Ωρα 20:35  Μαζεύεται πλήθος, οι Ρουμάνοι οπαδοί έχουν αφινιάσει.

Ωρα 20:40  Σε λίγο θα έχουμε τις ενδεκάδες. Όλα πάντως συνηγορούσαν στο συμπέρασμα ότι ο Βασίλης Τοροσίδης, που δεν πρώτη φάση μας ενδιαφέρει εμλάς ιδιαίτεα, θα συμμετέχει στο δεξί άκρο της άμυνας

Ωρα 20:46  Πληθαίνει ο κόσμος και μαθαίνουμε ότι έχει πολύ κίνηση απέξω. Ηδη έχουν ανέβει και μερικά πανό, από Ναύπακτο ένα που βλέπουμε στο ένα πέταλο, από Κιλκίς έενα άλλο και πολλές ελληνικές σημαίες. Και έχουμε μια ώρα ακόμα μπροστά μας

Ωρα 20:53  Μόλις ήρθαν οι συνθέσεις. Πάμε λοιπόν

ΕΛΛΑΔΑ: Καρνέζης, Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Τζιόλης, Κατσουράνης, Μανιάτης, Σαπιγγίδης, Σαμαράς, Μήτρογλου.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Λομποντ, Ματσελ, Ρατςντινκα, Μπουρτσεάνου, Γκάρντος, Μαρικά, Τανάσε, Τορτσιε, Γκογιάν, Στανκου, Κότσις

Ωρα 20:58  Μπαίνουν ορισμένοι από τους αναπληρωτματικούς για προθέσμανση και ξεσηκώνεται ο κόσμος.

Ωρα 21:01  Είσοδος στον αγωνιστικό χώρο των ρουμάνων για προθέρμανση. Αποδοκιμασίες από την ελληνική εξέδρα, αποθέωση από τους οπαδούς τους. Πάντως, προθέρμανση θα κάνουν από την απέναντι κερκίδα.

Ωρα 21:06  Είσοδος την Εθνικής Ομάδας μέσα σε αποθέωση

Ωρα 21:11  Αρχισαν να έρχονται και οι επισημοι. Διακρίναμε ήδη τον αντιπρόεδρο της ΕΠΟ και πρόεδρο της ΕΠΣ Θράκης Μάνο Γαβριηλίδη

Ωρα 21:13  Θυμίζουμε ότι στο Στάδιο Καραϊσκάκη θα βρεθεί και ο πρώτος πολίτης της χώρας, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κάρολος Παπούλιας, ενώ χθες γράφτηκε ότι θα έρχονταν στο Καραϊσκάκη ο Πρόεδρος της Βουλής και ο υπουργός Εξωτερικών της Ρουμανίας

Ωρα 21:18  Μόλις μας έφεραν μια ενημέρωση ότι έεχει στο γήπεδο σκάουτερς από Κρίσταλ Πάλας, Βέρντερ Βρέμης, Στόουκ Σίτι, Γουεστ Χαμ, Τότεναμ, Γιουβέντους, Εβερτον. Τρέχα γύρευε τώρα, τι αναζητούν, τι ψάχνουν, τι θέλουν

Ωρα 21:22  Ωρα παρουσίασης από τα μεγάφωνα των δύο ομάδων

Ωρα 21:25  Θυμίζουμε ότι διαιτητής είναι ο πορτογάλος Προένκα, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Μπερτίνο και Τιάγκο. Μάλιστα, σε έναν διπλωματικό πόλεμο νεύρων οι ρουμάνοι το κατήγγειλαν αυτό, επειδή είναι και ο ομοσπονδιακός μας τεχνικός πορτογάλος. Χθες, όταν ρωτήθηκε από ρουμάνους για αυτό ο Σάντος, απάντησε πάντως: “Τι είναι αυτά που λέτε; Εγώ είμαι Έλληνας”

Ωρα 21:28  Μόλις μπήκε στο γήπεδο ο κ. Παπούλιας και έλαβε την θέση του, δίπλα στον υπουργό Πολιτισμού Πάνο Παναγιωτόπουλο. Τέσσερις θέσεις δεξιά του ο Μάνος Γαβριηλίδης, μεσολαβεί φυσικά ανάμεσά τους και ο πρόεδρος της ΕΠΟ Γιώργος Σαρρής. Και ο υφυπουργός Αθλητισμού Γιάννης Ανδριανός, ο πρώην Γιάννης Ιωαννίδης, αρκετές οι πολιτικές παρουσίες.

Ωρα 21:31  Πρόβα με τα χαρτόνια έκαναν μόλις οι φίλαθλοι. Μπήκαν και παιδάκια με σημαίες της FIFA, του fair play αλλά και των χωρών των δύο ομάδων.

Ωρα 21:34  Θυμίζουμε ότι απόψε έχουμε άλλα τρία ματς για τα μπαράζ. Ουκρανία – Γαλλία, Πορτογαλία – Σουηδία και Ισλανδία – Κροατία. Θα έχουμε ενημέρωση και για αυτά τα ματς

Ωρα 21:38  Εντυπωσιακή – ανατριχιαστική η ατμόσφαιρα. Επρεπε να είστε εδώ..

Ωρα 21:40  Εισοδος ομάδων, εθνικοί ύμνοι

Ωρα 21:45  Πάμε για την έναρξη του μεγάλου ματς. Οι Ρουμάνοι στην σέντρα, Ελλάς – Ελλάς στις εξέδρες. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΛΛΑΔΑΡΑ

1′ Εναρξη του αγώνα

2′  Επιθετικά η Εθνική στο ξεκίνημα, ένα τράβηγμα στον Μητρογλου μέσα στην περιοχή, παίζεται έδειξε ο διαιτητής. Εντονες οι διαμαρτυρίες σε αυτόν από τον Τορο, που έτρεξε πάνω του να διαμαρτυρηθεί, αλλά ήταν αμετάπειστος.

4′ Ευκαιρία για την Ρουμανία, κενό στην άμυνα, βρέθηκε μόνος ο Μαρικά αλλά μάλλον ξαφνιάστηκε και αυτόςς που βρέθηκε μόνος φάτσα με τον Καρνέζη και δεν κατάφερε καλά καλά να σουτάρει

7′  Σουτ μακρινό του Τόρτσιε, του παίκτη της Εσπανιόλ, αλλά η μπάλα μακριά άουτ. Φάση που ξεκίνησε μετά από μια κούρσα του Τόρο που έκοψαν οι Ρουμάνοι και με βαθιά μπαλιά στον Μαρικά και από αυτόν στον Τόρτσιε προσπάθησαν να βγουν στην επίθεση.

14′  ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ. Φάουλ από αριστερά, εκτελέστηκε στην καρδιά της άμυνας, διώξαν οι Ρουμάνοι, πήγε η μπάλα μεταξύ σέντρας και περιοχής, έβγαλε την μπαλιά ο Σάλπι, ο Μήτρογλου μέσα στην περιοχή πετάχτηκε σαν βέλος και με πλασέ στην κίνηση, χωρίς να αφήσει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα. Πανζουρλισμός.  Ελλάδα – Ρουμανία 1-0

17′  Ευκαιρία για την Ελλάδα για το 2-0.  Εκτέλεση φάουλ με γλυκό τρόπο, ίδια κομπίνα, μέσα στην περιοχή βγήκλαν τρεις δικοί μας αλλά την κεφαλιά την έπιασε ρουμάνος αν είδαμε καλά και την έστειλε στον τερματοφύλακά του. Πολύ δουλεμένη κομπίνα όμως

19′  Γκολ οι Ρουμάνοι. Δυστυχώς. Από στημένη φάση. Φάουλ από αριστερά, φέρει ευθύνη ο Τόρο δυστυχώς, χάνει τον Στανκου και έχουμε την ισοφάριση. Έξαλλα πανηγύρια στους Ρουμάνους. Ελλάδα – Ρουμανία 1-1

21′  ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ. Αμεση απάντηση και από την Εθνική. Ο Σάλπι σκόρερ, ο Τόρο δημιουργός από δεξιά, έκανε το γύρισμα και τον βρήκε μόνο στην καρδιά της άμυνας για να στείλει την μπάλα στα δίχτα. Ελλάδα – Ρουμανία 2-1

25′ Να ηρεμίσουμε λίγο, γιατί το ματς εχει δαιμονιώδη ρυθμό. Η Ελλάδα ξεκίνησε δυναμικά, περιέργως ξεκίνησε επιθετικά. Δυστυχώς δέχτηκε το γκολ, για πρώτη φορά σε αυτό το γήπεδο στους αγώνες για την πρόκριση στο Μουντιάλ, ήμασταν η μόνη ομάδα που δεν είχε δεχτεί τέρμα στην έδρα μας. Το δεχτήκαμε στο χειρότερο δυνατό παιχνίδι, αλλά απαντήσαμε αμέσως. Το 2-1 είναι χειρότερο ασφαλώς από το 1-0 αλλά καλύτερο από το 1-1.

28′  Κόντρα επίθεση για την Εθνική με ωραία ανάπτυξη από τον Κατσουράνη, η μπάλα έφτασε στον Σαμαρά από αριστερά που ωστόσο δεν έκανε και το καλύτερο δυνατό σουτ που θα μπορούσε.

30′  Νωρίτερα, κίτρινη στον Μουτσεάνου σημαίνει για πολλούς ότι συμπληρώνει κάρτες και δεν θα παίξει στην ρεβάνς, αν και νομίζουμε ότι ο κανονισμός στην FIFA λέει ότι δεν έχουν μεταφερθεί στα μπαράζ οι κάρτες των προκριματικών και αντιστοίχως δεν θα μεταφερθούν στα τελικά τυχόν κίτρινες από τα μπαράζ. Αλλά μένει να το διερευνήσουμε αυτό. Αν πάντως απουσιάζει, θα είναι μγεάλη απώλεια για αυτούς, είναι ο βασικός τους αμυντικός μέσος.

36′  Ευκαιρία με τον Τόρο από δεξιά, έπαιξε το 1-2 με τον Σάλπι, μπήκε από πλάγια έπιασε ένα σουτ με το αριστερό αλλά πήγε η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

40′  Ενα φάουλ για τοους ρουμάνους από δεξιά μας ανησύχησε σχετικά, πήγαν να κάνουν την ίδια κομπίνα με το γκολ αλλά η βαθιά μπαλιά κατέληξε άουτ, ήλεγχε αυτή τη φορά τη φάση ο Τόρο.

43′  Κόρνερ από δεξιά για την Εθνική, διατάσσει επανάληψη ο διαιτητής και δίνει κίτρινη στον Γκογιαν γιατί κράταγε εκτός φάσης από την φανέλα τον Μήτρογλου, ο οποίος ήταν ο παίκτης που κέρδισε το κόρνερ όταν βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά το σουτ του κοντραρίστηκε

45′  Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις

45+1  Τέλος ημιχρόνου, που είχε ένα καταιγιστικό δεκάλεπτο στο οποίο μπήκαν τα τρία γκολ. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Ελλάδα – Ρουμανία 2-1

Στατιστικά ημιχρόνου: Ισοπαλία στα σουτ 5-5, στην εστία 3-1, οφσάιντ 0-1, φάουλ 6-9, κόρνερ 1-1, πλάγια 14-8, τάκλιν 4-9, επιτυχία μεταβιβάσεων 80%-80%, κερδισμένες εναέριες μονομαχίες 58%-33%, κατοχή μπάλας όμως για τους ρουμάνους 44%-56%

Ο Μήτρογλου έχει επιχειρήσει 2 σουτ, ένα ο Τόρο. Οι Σαλπιγγίδης και Σαμαράς έχουν δεχθεί 3 φάουλ. Ο Σιόβας με 4 διωξίματα κι ένα κλέψιμο είναι ο πιο αποτελεσματικός αμυνόμενος. Ο Χολέμπας έχει 94% επιτυχία στις πάσες του. Δεκαεπτά πάσες έχει κι ο Σιόβας, 19 ο Μανιάτης και 21, τις περισσότερες, ο Τοροσίδης. Μία από αυτές η ασίστ στο δεύτερο γκολ.

• Στα άλλα ματς των μπαράζ Πορτογαλία – Σουηδία και Ουκρανία – Γαλλία είναι 0-0 στο ημίχρονο. Λίγο πριν το τέλος, Ισλανδία – Κροατία είναι επίσης στο 0-0

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

55′  Χωρίς συγκλονιστικά πράγματα κυλάει το παιχνίδι, έχει ηρεμίσει η κατάσταση. Βασικά, προσοχή στην άμυνα και όλα θα γίνουν όπως πρέπει

65′ Το 2-1 παραμένει, η Ελλάδα δίνει κατοχή και προσπαθεί να βγει μπροστά, δέιχνει καλά να έχει δουλέψει το παιχνίδι, το ματς παραμένει εύθραυστο βέβαια. Ελλάς ολέ ολέ στην εξέδρα. Ο κόσμος αρχίζει να φωνάζει, η Ελλάδα αρχίζει να έχει την κατοχή πλέον.

68′  ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ. Κώστας Μήτρολγου. Γκολάρα για την ακρίβεια, με το αριστερό γυριστό στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Η φάση ξεκινά από φάουλ που εκτελεί από αριστερά ο Σαμαράς, γυριστή κεφαλιά Κατσούρ, η μπάλα στον Μητρογλου που σχεδόν με πλάτη στο τέρμα γυρά πανέξυπνα, κάνει το σουτ και με κόντρα η μπάκα στα δίτχυα. Ελλάδα – Σουηδία 3-1

70′ Τεράστια ευκαιρία για την Εθνική. Ο Χολέμπας κάνει κούρσα από αριστερά, βγάζει την σέντρα, ο Κατσούρ όμως φάτσα με το τέρμα δε μπορεί να πετύχει ουσιαστικά την μπάλα. Κρίμα

72′  Νέα μεγάλη ευκαιρία με την Εθνική./ Ο Μήτρογλου στην περιοχή με τακουνάκι πήγε να το βάλει αυτή τη φορά., διώξαν οι ρουμάνοι

74′  Το γήπεδο δείχνει να γέρνει. Πιο κοντά δείχνει το τέταρτο τέρμα, οι ρουμάνοι έχουν σαστίσει, φτάνει να μην κάνουμε καμιά γκέλα πίσω. Αν το εκμεταλλευθούμε σωστά, θα μπορέσουμε με το ενάμισι πόδι να βρεθούμε από απόψε στην Βραζιλία

75′  Δυο αλαγές για τους Ρουμάνους μαζεμένες. Ο Λάζαρ του ΠΑΟΚ μπαίνει κάτω από αποδοκιμασίες, βγαίνει ο Μπουρζεάνου. Επίσης, μπαίνει ο Γκροζάν, βγαίνει ο Τόρσε

77′  Και αλλαγή για την Ελλάδα. Έξω ο Μανιάτης, μέσα ο Γιώτγος Καραγκούνης που γνωρίζει την αποθέωση. Προηγήθηκε μεγάλη ευκαιρία για τους Ρουμάνους από μπέρδεμα της Εθνικής μέσα στην περιοχή, πριν βρεθεί η μπάλα στον αμαρκάριστο Γκογιάν έδιωξε ως αμυντικός ο… Σαλπι.

80′  Δεύτερη αλλαγή για την Εθνική, προκαλεί απορίες σε πολλούς. Έξω ο σκόρερ Μήτρογλου για να περάσει στην θέση του ο Φάνης Γκέκας.

83′  Γκολ για την Ουκρανία με τον Ζοζούλια. Ουκρανία – Γαλλία 1-0. Γκολ και για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Πορτογαλία – Σουηδία 1-0. Το Ισλανδία – Κροατία έληξε 0-0. Μιλάμε για τα άλλα ματς των μπαράζ.

86′  Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ελλάσα. Βγαίνει ο Κατσουράνης που παραδίδει το περιβραχιόνιο στον Καραγκούνης, μπαίνει ο Σάμαρης. Κερδίσαμε και χρόνο έτσι. Και στην θέση του Τανάσε ο Μαξιμ. Κλείσαν όλες οι αλλαγές

89′  Ακυρώνεται γκολ για την Εθνική, αλλά θα περιμένουμε ριπλέι για να σούμε τι έγινε. Εντονες οι διαμαρτυρίες, Ο Γκέκας πέτυχε με την δεύτερη γκολ, ο επόπτης έδειξε οφσάιντ αλλά οφσάιντ ο Γκέκας δεν ήταν, ο Σαμαράς ήταν αλλά δεν βρίσκονταν στην φάση. Κρίμα

90′  Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+1′  Κόκκινη κάρτα στρον Λάζαρ. Μπήκε πριν λίγο, πρόλαβε να δεχτεί δυο κίτρινες σε ένα πεντάλεπτο ουσιαστικά, με δέκα οι Ρουμάνοι για τις καθυστερήσεις που ήδη παίζουμε

90+2′ Μεγάλη ένταση για ένα φάουλ που κέρδισε από δεξιά η Εθνική. ΜΜπορστά από τους Ροπυμάνους, που πέταξαν και τις κροτίδες.

90+4′  Ααααααααχ. μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική. Το φάουλ έγινε κόρνερ, από αυτό πήρε την κεφαλιά ο Σαμαράς φάτσα με το τέρμα την έστειλε ξυστά πάνω από το δοκάρι. Μάλλον τελευταία φάση του αγώνα

90+5  Τέλος. Η Ελλάδα νικά με 3-1 την Ρουμανία, παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο και δημιουργικό ποδόσφαιρο,  απέναντι σε μια σαφώς κατώτερη Ρουμανία. Δίκαιο αποτέλεσμα, θα μπορούσε να είναι και πιο ευρύ, αλλά δε κάθε περίπτωση είναι θετικό. Το πρώτο βήμα έεγινε και απέχουμε 90 λεπτά από μια ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ. Ο κόσμος φεύγει χαρούμενος, πολύ χαρούμενος. Είδε ωραίο ματς, είδε μια αναγεννημενη και παθιασμένη Εθνικήγ. Και αποθεώνει τους παίκτες. Βέβαια, τίποτα δεν έχει τελειώσει, αλλά το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε. Τελικό αποτέλεσμα: Ελλάδα – Ρουμανία 3-1.