ΕΠΣ Θράκης: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α1 Κατηγορίας

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Η πιο παραγωγική αγωνιστική των τελευταίων ετών ήταν η ένατη του φετινού πρωταθλήματος της Α1 Κατηγορίας ΕΠΣ Θράκης, αφού συνολικά σημειώθηκαν 30 τέρματα σε έξι παιχνίδια, δηλαδή κατά μέσο όρο πέντε ανά αγώνα.

Με σκορ 7-0 νίκησε η Δόξα Προσκυνητών τον Πόντο Κομοτηνής και ο Αετός Μίσχου τη Νέα Καλλίστη, σε ένα ματς που οι δυο ομάδες είχαν από μία κόκκινη ενώ αίσθηση προκαλεί ότι στο ημίχρονο το σκορ ήταν μόλις 1-0.

Με 4-1 νίκησε ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου τον Ορφέα Ξυλαγανής, επιτυγχάνοντας έτσι την ένατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια. Με νίκη συνέχισαν και οι Σάπες, που τον ακολουθούν στην βαθμολογία.

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Σώστης στο Νέο Σιδηροχώρι αν και κέρδιζε με 0-1, ενώ με 1-2 κέρδισε ο Αστέρας Αιγείρου τους Αγίους Θεοδώρους, ενώ προηγήθηκε 0-1 από το ημίχρονο. Αξίζει να σημειωθεί ότι τα περισσότερα από τα τέρματα επιτεύχθηκαν νωρίς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ένατης αγωνιστικής της Α1 Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης:
Δόξα Προσκυνητών-Πόντος Κομοτηνής 7-0
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-Δόξα Σώστης 2-1
Αετός Μίσχου-Νέα Καλλίστη 7-0
Ελπίδα Σαπών-Ροδίτης 4-1
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων-Αστέρας Αιγείρου 1-2
Μ.Αλέξανδρος Ιάσμου-Ορφέας Ξυλαγανής 4-1